LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari amerikan bie më poshtë se euro/ Kursi i këmbimit, 17 gusht 2022

17 Gusht 2022, 08:15, Ekonomi CNA

Dollari amerikan bie më poshtë se euro/ Kursi i këmbimit, 17

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 114.2 lekë dhe shitet 115.7 lekë.

Euro sot blihet me 116.7 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137.8 lekë, dhe shitet me 139.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120 lekë, shitet me 121.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.3 lekë dhe shitet me 90.1lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari amerikan bie më poshtë se euro/ Kursi i këmbimit, 17

Lajmet e fundit nga