LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Pse e godite Berishën"?/ Klodiana Lala zbulon bisedën: Çfarë i tha Gerti Shehu ish-drejtuesit të policisë

6 Dhjetor 2022, 22:10, Aktualitet CNA

“Pse e godite Berishën"?/ Klodiana Lala zbulon

31-vjeçari Gert Shehu u ndalua nga policia pasi goditi me grusht kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha, në nisjen e protestës së opozitës.

Gazetarja Klodiana Lala zbuluar se Shehu u mor nga ish-drejtuesi i policisë, Erzen Breçani, i cili e shoqëroi pranë ambienteve të selisë blu.

Ajo tregoi në emisionin “Open” se Breçani kishte pyetur 31-vjeçarin për arsyen që e kishte goditur Berishën dhe ai nuk i kishte dhënë në arsye të fortë, por e kishte cilësuar si një gjë që duhej bërë.

“Breçani e ka pyetur se çfarë kishe me Berishën, pse e godite, ndërsa i riu mësohet se i ka thënë ka thënë vetëm një fjali, se ishte diçka për t’u bërë”, tha gazetarja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga