LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Naimi kishte jetë luksi, dyshoj tek pensioni”/ Babai i Liridonës: Shkuan për të ngrënë bukë, vajza u vra për 20 minuta

2 Dhjetor 2023, 18:29, Aktualitet CNA

“Naimi kishte jetë luksi, dyshoj tek pensioni”/ Babai i

Hajdar Ademaj, babai i Liridona Murselit në nëj intervistë ja folur lidhur me pistën e mundshme që mund të ketë çuar Naim Murselin të paguaj shuma të mëdha parash për t’i marrë jetën gruas së tij.

Hajdari thotë se vajza nuk ka pasur ansjë problem me Naim Murselin. Ai dyshon se sigurimi që ka në Suedi mund të jetë bërë shkak për ngjarjen e rëndë.

“Ky ka pasur jetë luksi të madhe. Vetëm tek përfitimi i pensionit dyshoj.”, u shpreh Hajdar Ademaj.

Sa i përket kujdestarisë së fëmijëve ai tha se janë të lirë që të jetojnë me kë të duan.

Pjesë nga intervista:

A ka pasur vajza probleme?

Hajdar Ademaj: Asnjëherë. Vajza ka sigurim të madh në Suedi. Mendoj se  e ka bërë vetëm për ta mbytur dhe për t’i marrë sigurimin, asgjë tjetër.

Pse vendosën të kthehen?

Hajdar Ademaj: Nuk e di kishte blerë shtëpi dhe i tha hajde të jetojmë këtu. As një javë ditë nuk kanë që kanë hyrë në shtëpinë e tyre. Tha sot Bab duam të shkojë në Graçanicë të hamë bukë. Për 20 minuta e dëgjoj që është vrarë vajza.  Kemi kërkuar të zhvarroset trupi dhe të varroset këtu pranë familjes së vetë. Ka bërë krim të madh naimi në të. E pastë në qafë këtë dynja e atë dynja. Falenderojmë shumë policinë. Ne e kërkojmë drejtësinë deri në pikën e fundit që të mos ndodhin më të tilla gjëra.  Ky ka pasur jetë luksi të madhe. Vetëm tek përfitimi i pensionit dyshoj.

Sa i përket kujdestarisë së fëmijëve ai tha se mund të zgjedhin të jetojnë me kë të duan.

Hajdar Ademaj: Fëmijët e Liridonës janë në shtëpinë e tyre, janë atje. Na kanë pyetur për fëmijët,do të rrinë ku të duan nuk kanë pengesë për ne./ CNA

Lajmet e fundit nga