LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Inceneratori i Tiranës, skenë krimi”/ Adriana Kalaja: Rama kryebandit

13 Shtator 2022, 19:05, Aktualitet CNA
“Inceneratori i Tiranës, skenë krimi”/ Adriana Kalaja:
Aktivistja dhe avokatja, Adriana Kalaja

Aktivistja dhe avokatja, Adriana Kalaja ka ngritur një sërë akuzash ndaj kryeministrit Edi Rama, gjatë fjalës së saj në protestën e partisë së inceneratorëve në landfillin e Sharrës.

Kalaja tha se Inceneratori i Tiranës është një skenë krimi, ndërsa përmendi vrasjen e Ardit Gjoklajt.

Gjithashtu, ajo kërkoi që SPAK të nisë hetime për kryeministrin Edi Rama, në lidhje me aferën e inceneratorëve.

“Lajmërimi sot duhet të kishte të protestojmë aty ku duhet të ishte inceneratori që nuk është. Më bënë përshtypje fotot e turpshme të Erion Velisë dhe të gjithë bandës që drejton këtë vend. Gërmalla e vrau Ardit Gjoklajn dhe sot nuk ka drejtësi. Sot duhet të reagojmë dhe të mos harrojmë padrejtësitë që u bëhen njerëzve të këtij vendi sepse abuzojnë me taksat e tyre. Brenda këtij vendi që është një skenë krimi.

Partia e Lirisë dhe PD e kanë qartësuar këtë aferë , por sipas informacioneve që mora brenda këtyre ambienteve janë futur gjashtë fugona të Polcisë së Shtetit, ne e dimë që nuk ka policisë por janë të veshur me uniformë që i shërbejnë kryebanditit Edi Rama. Çdo gjë këtu është e mirëmenduar. Vetëm aleanca për Mbrojtjen e teatrit ka depozituar në SPAK 15 kërkesa procedurale. Nga SPAK nuk asnjë reagim. Nxitojnë me urdhra të pushtetit që në pikë të verës të kërkojnë kush është shtetasi Ilir Metaj apo Meta , i del gjumi në gusht SPAK-ut. Çdo gjë duhet të fillojë nga drejtësia, duke marrë të pandehur edhe Edi Ramën”, thsoi avokatja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga