LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 9-15 maj 2022

8 Maj 2022, 07:54, Horoskopi CNA
Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 9-15 maj 2022

Idetë tuaja pa dyshim që do të vlerësohen këtë javë, pasi ka shumë çështje që keni të përbashkëta me njerëzit që do të interesohen për mënyrën tuaj të të menduarit.

Jeni gati të përballeni me çdo situatë, ajo që ju mungonte në të kaluarën ishte vendosmëria, por tani do të keni mjaftueshëm për të zgjedhur me kujdes veprimet tuaja dhe për të vazhduar me projektet.

Binjakët

Këtë javë do të jeni shumë më të interesuar për përparimin e të tjerëve sesa për tuajin dhe kjo sepse sapo të filloni të njiheni me projektin tuaj të fundit do të besoni se e keni situatën në dorë.

Gaforrja

Ka prioritete që duhet t’i vendosni dhe një prej tyre do të jetë t?i bëni ata që keni përballë të kuptojnë se jeni në gjendje të kujdeseni për projektet tuaja dhe për njerëzit përreth jush dhe që keni përfshirë.

Çdo vendim juaji duhet të ndahet, por duke mbajtur gjithmonë të njëjtën linjë sjelljeje, sigurisht që do të keni sukses pa asnjë përpjekje dhe sigurisht do të jeni shumë më të motivuar se në të kaluarën.

Virgjëresha

Këtë javë dikush mund t?iu afrohet për qëllime dashakeqëse dhe kjo do të jetë një nga arsyet pse nuk do të jeni plotësisht të kënaqur me vendimet tuaja.

Peshorja

Këtë javë do të përpiqeni të analizoni gjithçka që ndodh rreth jush, por jo gjithmonë do t?ia dilni dot, edhe sepse ka projekte të tjera për t?u marrë në konsideratë për momentin.

Akrepi

Mos i merrni këto ditë sikur të ishin ditë të kota pasi përkundrazi do të jenë padyshim të rëndësishme për ju dhe për projektet tuaja të ardhshme. Ju mund të përpiqeni të bëni diçka të veçantë.

Shigjetari

Mund të keni qenë të dëshpëruar për një moment në këto ditët e fundit, por java që vjen do t?ju sjellë në një ndërgjegjësim, veçanërisht për sa i përket punës dhe kompanive tuaja.

Bricjapi

Këtë javë mund të ketë diskutime në pritje, me kolegët tuaj dhe me njerëzit përreth jush dhe të gjitha për çështje jashtë kontrollit tuaj. Kjo nuk është absolutisht e favorshme.

Duke nënvlerësuar projektet e të tjerëve, ju e dini shumë mirë që nuk arrini dot tuajat, por duhet t’i përveshni mëngët dhe të përpiqeni të kujdeseni për ëndrrat që keni, pavarësisht se çfarë mendojnë kolegët tuaj.

Peshqit

Po punoni me zell për një projekt që do të përpiqeni ta realizoni, pavarësisht mendimeve të pafavorshme të atyre që dinë pak më shumë se ju. Me sa duket besoni se mund të jeni superior.

Të gjitha gjestet tuaja të dashurisë këtë javë pa dyshim do t?u drejtohen njerëzve që doni thellësisht dhe nga të cilët nuk do të prisnit kurrë asgjë të keqe. Ju bëni mirë të keni besimin tuaj.

Në këtë javë do të bënit mirë të shmangni çdo vendim shumë kërkues, i cili kërkon reflektime shumë të ndërlikuara pasi as ju dhe as partneri juaj nuk do të jeni në dispozicion në këtë drejtim!

Binjakët

Çiftet mund të gjejnë diçka që mund t?i bashkojë dhe t?i afrojë shumë këtë javë, me kusht që të dinë të vlerësojnë me kujdes situatat.

Gaforrja

Do të jeni shumë produktivë këtë javë, por zemra juaj do të mbyllet pak dhe nuk do të gjeni shumë njerëz të gatshëm t?ju qëndrojnë pranë dhe t?ju dëgjojnë kur dëshironi të flisni!

Sigurisht që mund të kaloni shumë kohë me njerëz interesantë këtë javë, njerëz me të cilët do të keni shumë ndjenja nëse vazhdoni të tregoni veten për atë që jeni dhe jo për atë që dëshironi të jeni!

Virgjëresha

Në këtë javë gjithçka do të duket shumë më e ndritshme, veçanërisht ndjenjat tuaja, aq sa ata përreth jush nuk do të mund të mos e ndjejnë këtë ngrohtësi dhe t’ua kthejnë drejt jush.

Peshorja

Duhet të jeni më fleksibël se zakonisht dhe kjo javë do t?ju ndihmojë të testoni durimin tuaj dhe të merrni parasysh nevojat e të tjerëve më shumë se tuajat, pasi ndonjëherë i merrni si të mirëqena.

Akrepi

Gjatë kësaj jave do të ndjeni diçka rreth jush që do t?ju shtyjë të keni një sjellje pak ekscentrike për t?u vënë re nga personi që doni ose nga personi që ju pëlqen!

Shigjetari

Çiftet u tremben shumë përgjegjësisë, përkushtimit dhe rrezikut të së ardhmes, pa e konsideruar se është pikërisht jeta ajo që është e pasigurt dhe se për këtë arsye vetëm disa raste duhen shfrytëzuar.

Bricjapi

Me siguri në këtë periudhë jeni më të pambrojtur se zakonisht, por kjo nuk duhet të ndikojë absolutisht në marrëdhëniet tuaja të cilat duhet të vazhdojnë gjithmonë në emër të sinqeritetit dhe besnikërisë!

Çiftet kanë shumë kohë për t?i kushtuar njëri-tjetrit dhe do të ishte mirë që këtë situatë ta bënin të frytshme, duke bërë plane apo duke i vënë në jetë ato, në të kundërt do të përballeni me zemërimin e partnerit.

Peshqit

Çiftet nuk duhet të ndryshojnë asgjë për partnerin e tyre veçanërisht nëse nuk e kërkojnë dhe nëse nuk janë gati të përballen me këtë ndryshim. Së pari duhet të kuptoni dhe më pas të angazhoheni për të ndryshuar nëse është e mundur.

Gjatë javës 9-15 maj do të jeni më optimistë për burimet tuaja financiare dhe zhvillimin e çështjeve tuaja financiare.Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata përfaqësues të shenjës së zodiakut, të cilët do të mbështeten shumë në punën e paguar mirë, angazhimet shtesë dhe të ardhurat këtë javë.

Do të keni pritshmëri që shumë rrallë do të përkojnë me realitetin, apo janë situata në të cilën ndodheni për momentin. Kjo do të jetë veçanërisht e dukshme në pritjet tuaja, të cilat lidhen me paratë, një lloj marrëdhënieje kontraktuale ose marrëveshje.

Binjakët

Gjatë javës 9 ? 15 maj do të përballeni me kosto të ndryshme serioze dhe ndoshta më të larta.Do ta keni të vështirë të kontrolloni buxhetin, por nuk duhet t?i lini gjërat jashtë kontrollit, pasi pasojat mund të jenë mjaft të pakëndshme.Shmangni marrëdhëniet financiare me një person të lindur nën shenjën e zodiakut, veçanërisht nëse një person i tillë ju ofron një investim me fitime të shpejta ose aktivitete të tjera të paligjshme për t?u pasuruar shpejt.

Gaforrja

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni fatura cash ose do të merrni lajme të rëndësishme lidhur me paratë. Zhgënjime të lehta në këtë drejtim janë të mundshme, por nuk do të jetë diçka që do të shkaktojë dramë.

Në përgjithësi, këtë javë do të fokusoheni më seriozisht në kërkimin e mënyrave të ndryshme për të fituar para shtesë, pavarësisht nëse studioni apo punoni.

Virgjëresha

Gjatë javës do të habiteni ose do të kënaqeni nga lajmet apo sugjerimet që do të jenë të rëndësishme për zhvillimin e planeve dhe projekteve tuaja personale. Do të merrni kohë për të rregulluar gjërat që lidhen me dokumentet ose formalitetet e tjera.Në përgjithësi, kjo javë parashikon përparim dhe zhvillim të rëndësishëm të planeve tuaja. Kjo definitivisht nuk do të jetë një kohë stagnimi.Disa nga gjërat që do të tërheqin vëmendjen dhe burimet tuaja këtë javë do të vazhdojnë të jenë të rëndësishme javën e ardhshme.

Peshorja

Kjo do të jetë një javë interesante për ju që jeni të angazhuar në disa punë, duke përfshirë punën me kohë të pjesshme, nga e cila presin të ardhura të mira. Është e mundur të gjeni një punë të re të paguar më mirë që mund të mos jetë aq prestigjioze, por do t?ju sigurojë të ardhura të mira. Padyshim që vajzat do të kenë më shumë mundësi këtë javë, pasi do të tregojnë aftësi më të mira për të komunikuar me persona me karakter dhe mentalitet të ndryshëm.

Akrepi

Kjo javë do të jetë e vështirë për ju, përsa i përket financave. Duhet të shmangni shpenzimet e panevojshme dhe të hartoni një plan për të kursyer sa më shumë.

Shigjetari

Vështirësi financiare ose ndodhja e kostove monetare të papritura janë të mundshme. Ata që kanë një intuitë më të mirë vështirë se do të habiten nga një ngjarje që do të ndodhë këtë javë.

Bricjapi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni investimin e shqetësimeve dhe anktheve të panevojshme në çështjet tuaja financiare. Përpiquni të jeni të rreptë në pagesat që duhet të bëni dhe që i keni si detyrë, Shmangni shpenzimet e panevojshme.Është i mundur një konflikt për paratë, i cili do të ndikojë shumë emocionalisht në psikikën tuaj.

Pavarësisht disa dyshimeve apo pesimizmit për zhvillimin e gjërave që ndikojnë në shtëpinë apo pronën tuaj, këtë javë do të keni arsye të gëzoheni. Do të mund të arrini sukses të merituar për diçka në të cilën keni investuar kohë, para dhe energji.

Peshqit

Gjatë javës do të flisni seriozisht për çështjet e pagave, dokumentet financiare që lidhen me punën apo biznesin tuaj dhe veprime të tjera të rëndësishme financiare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga