LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çanta e dyshimtë në lokalin e ‘ushtarit’ të Dumanit/ Ja çfarë u zbulua nga njësia antieksploziv

6 Prill 2022, 15:24, Kronika CNA
Çanta e dyshimtë në lokalin e ‘ushtarit’ të

Njësia antieksploziv ka mbërritur në Fier, ku edhe u ngrit alarmi pasi një çantë  e dyshimtë ishte e vendosur në karriget e një biznesi në lagjen 15 Tetori në Fier.

Lokali ku është vendosur çanta rezulton të jetë në emër të mikut të Nuredin Dumani, Henrik Hoxhaj që u plagos në Papër bashkë me të shumëkërkuarin dhe u arrestua.

Hoxha u vu në pranga bashkë me Dumanin dhe u shtrua në spitalin e Traumës për të marrë mjekimin e nevojshëm. Më pas, u dërgua në spitalin e burgut tek QSUT-ja.

Pas verefikimeve, rezultoi se çanta përmbante një shall, alkool dhe disa sende të tjera./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga