LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kujdesën për Nuredin Dumanin pas atentatit/ Dalin para Gjykatës mjekët e spitalit të Fierit

3 Prill 2022, 10:27, Aktualitet CNA
U kujdesën për Nuredin Dumanin pas atentatit/ Dalin para Gjykatës

Mjekët e spitalit të Fierit që mjekuan Nuredin Dumanin pas atentatit në Papër kanë mbërritur në ambientet e Gjykatës së Elbasanit.

Sipas abc news, prokuroria e Elbasanit ka kërkuar caktimin e masës arrest me burg për dy mjekët Ermal Gjeço dhe Julian Malaj, të cilët kanë ndihmuar dhe mjekuar Dumanin.

Kujtojmë se  dy mjekët kanë deklaruar para policisë se e kanë ndihmuar Dumamin por pa e ditur se kush ishte.

Arrestimi i Dumanit u bë i mundur pas një telefonate të mbërritur në Policinë e Shtetit. Ai u gjet në një apartament në Fier, bashkë me të u arrestua dhe Hekuran Hoxha.

Lajmet e fundit nga