LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Rashë në depresion"/ Konkurentja e "Përputhen" rrëfen situatën e sikletshme në punë: Ta dija që në fillim...

27 Dhjetor 2021, 19:20, Lifestyle CNA

Pasditen e sotme, në emisionin ?Për?puthen?, gjatë takimit midis Alesjas dhe Denzelit u diskutua një temë delikate, e cila u shtjellua dhe më shumë gjatë emisionit.

Alesja, një nga konkurrentet e ?Për?puthen 2?, ka rrëfyer një histori të komplikuar në ambjentet e saj të punës, lidhur me eprorin e saj.

Ajo ka treguar se ështe ndjerë shumë keq, pasi personi në fjalë e bëntë të ndihej sikur i vidhte energjinë. Ajo u shpreh gjithashtu se kjo situatë e bëri të kalontë në depresion.

?Jam ndjerë keq sepse kisha shumë mendime negative. Mendoja që të gjithë njerëzit përreth nuk më donin më, nuk kisha besim te asnjë. Kisha shumë dyshime dhe u krijua një situatë shumë e keqe.

Kam humbur shumë, dhe janë këto situata që të bëjnë të ndihesh në depresion. Unë besoja në realitete të pavërteta, dhe e gjitha kjo vetëm prej një personi.

Nëse do ta dija që në fillim, do ta mbroja veten që ai mos të ndikonte në energjinë time.?- ka rrëfyer Alesja.

Edhe pse Alesja ka prekur me historinë e saj, opinionisti Arjan Konomi ka thënë se kjo situatë i duket një prespektivë shumë e gabuar.

? ?Më mori energjinë? është një mënyrë për të justifikuar auto-shkatërrimin që njeriu i bën vetvetes. Njeriu e ka vetë në dorë energjinë e tij. Brenda vetes ti e ke pranuar këtë marrje të energjisë nga dikush tjetër. Një gjë ndodh nëse ti e beson; nëse ti e beson, ajo ka efekt.?

?Sado që unë i bëja këto afirmime, kur e kisha përballë atë person, unë nuk mendoja gjë fare, e ndjeja energjinë negative?- është përgjigjur Alesja.

Lajmet e fundit nga