LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rinovim dhe rritje page, Milani gati të “blindojë” Piolin

10 Nëntor 2021, 10:43, Sport CNA
Rinovim dhe rritje page, Milani gati të “blindojë” Piolin

Milani e ka nisur në mënyrën me të mirë të mundshme kampionatin në Itali, teksa mbajnë kryesimin e renditjes së bashku me Napolin, në kuotë të barabartë pikësh.

Kjo ecuri pozitive e kuqezinjve është padyshim meritë e trajnerit Stefano Pioli. Për këtë arsye, drejtuesit të kënaqur me punën e bërë nga trajneri deri tani, kanë menduar t’i bëjnë atij një dhuratë.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, te Milani kanë menduar t’i rinovojnë kontratën Piolit deri në vitin 2024. Madje përveç rinovimit, teknikut 56-vjeçar do i rritet edhe paga, të cilën aktualisht e ka 2 milionë euro në sezon.

Lajmet e fundit nga