LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Popull racist, STOP”/ Revoltohet keq Mikela e “Përputhen”

29 Shtator 2021, 09:24, Horoskopi CNA
“Popull racist, STOP”/ Revoltohet keq Mikela e

Mikela, konkurrentja e ?Përputhen?, ka bërë një reagim në lidhje me disa komente drejtuar asaj të cilat e cilesojnë si ?rome?.

Mikela, me të drejtë i konsideron këto komente raciste dhe për këtë arsye ka vendosur të reagojë.

Nëpërmjet një postimi në Instastory ajo ka bërë një reagim duke dhënë edhe mesazhin se njerzit vlerësohen jo nga pamja por nga shpirti.

?Nuk e dija që jemi popull kaq racist, përpos ofendimeve që dihet nuk jam në pëlqimet e të gjithëve, ofendimi që më ka tërhequr vëmëndjen është ?gabele?, ?jevgë?. Si tregoheni kaq racist more njerëz. Unë nuk jam rome, dhe po të isha do e pranoja me krenari dhe do e thoja publikisht. Njeriun nuk e bën ngjyra, e bën zemra. Nëse do të isha rome çfarë?? Nuk duhet të dal, nuk duhet të flas, nuk më lejohet të kem një jetë si gjithë të tjerët? Ju lutem thoini STOP këtij racizmi dhe largoni mllefet, mbusheni jetën tuaj me pozitivitet. Të jesh rom nuk është as turp dhe as ofendim, jemi njerëz të barabartë. Duajeni veten siç jeni dhe përpiquni të realizoni të gjitha ëndrrat tuaja?, përfundon reagimin e saj konkurentja e ?Perputhen?.

Ajo ka gjetur edhe mbështetjen e Ritvanës e cila gjithashtu e ka shpërndarë në Instagramin e saj dhe ka shkruar ?STOP paragjykimeve për pamjen e jashtme?./CNA.al

Lajmet e fundit nga