Connect with Us

Erion Braçe ose “fenomeni mushkonja”/ Pesticidet e munguara dhe bankomati i sahatëve

Politikë

Erion Braçe ose “fenomeni mushkonja”/ Pesticidet e munguara dhe bankomati i sahatëve

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Erion Braçe nuk po e përballon dot ngarkesën psikologjike, pas largimit nga posti i zv.kryeministrit.

Ndoshta ka menduar se ka lindur i tillë. Deri pak kohë më parë, e “shiste” veten si një burrë i ndershëm dhe menaxher i madh.

Gjithësesi kur u provua në detyrë, si administrator, pra si zv.kryeministër, duket se do mbahet mend vetëm për nja dy gjëra.

Ndoshta do mbahet mend për sherret në rrjetet sociale, si “i fortë”, me fjalor vulgar me qytetarët, apo në tifoz ekstrem, ndoshta nën nivelin e asaj që i takon “Partizanit”.

Këto dy gjëra deri diku mund të diskutohen.

E pra, po të shikosh fotot e Braçes nga dita që ka ikur, duke pretenduar se ka dhënë dorëheqjen, megjithëse mesa duket e kanë “përzënë me shqelma”, na nxjerr një foto me tërmetin.

Se çfarë lidhje ka pasur Erion Braçe me tërmetin, apo se çfarë ka bërë ai për tërmetin, këtë e dinë të gjithë shqiptarët. E sidomos ata në Durrës. Ku ka qënë më pak prezent sesa në ndeshjet me Partizanin, ku ai shkon shpesh dhe shan arbitrat nga “robt e shpisë”.

Ehh ka shumë për të thënë mbi fotot dhe meditimin që vjen nga ato që ai publikon.

LEXO EDHE:  Moderatorja publikon foton seksi/ Ermal Mamaqi bën komentin epik

Për shembull fotoja me perëndimin dhe me bankomat. Çfarë të kujton ajo?

Perëndimin e karrierës së tij? Apo perëndimin që lidhet me bankomatin e kolaudimit të matësave të energjisë elektrike apo sahatë që i quan rëndom populli, i cili paguan më shumë për kolaudim sesa për energjinë që harxhon?

Dikush mund të thotë se është dhe një bankomat i lidhur me pesticidet e skaduara të ardhura nga Kina.

Ka shumë shpjegime bankomati dhe Perëndimi. Ndoshta i kanë perënduar këto të dyja. Ndoshta i ka perënduar ndonjë bankomat tjetër.

Por, askush të mos ketë hallin se i perëndoi bankomati i rrogës që i kalonte si zv.kryeministër, se atë do vazhdojë ta marrë si deputet.

Ky është një meditim i vogël i dërguar redaksisë tonë, në lidhje me fotot e Erion Braçes, publikuar në rrjetet sociale, pasi është larguar nga posti i zv.kryeministrit.

Ditët në vijim do të sjellim të tjera publikime në lidhje me “të madhin” e socialistëve, të vetmin dhe të papërsëritshmin në llojin e vet, Erion Braçe. Ose i njohur dikur nga gazetat shqiptare “fenomeni mushkonja”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Brenda pak javësh Basha jep dorëheqjen”/ Edith Harxhi bën paralajmërimin e fortë

Publikuar

-

Nga

‘Masakra’ me listat e PD/ Harxhi: Iu është mohuar e drejta 30 mijë demokratëve, PD ‘tokë e nxanun”

Ish-kandidatja për kryetare e PD-së, Edith Harxhi ka deklaruar se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, brenda pak javësh do të japë dorëheqjen.

E ftuar në Fax News, Harxhi ka theksuar se, lëvizja e “uraganit” Berisha do ta detyrojë Bashën të largohet dhe do të kthejë shpresën te qytetarët.“Basha duhet të tërhiqet dhe do të jetë i detyruar të japë dorëheqjen shumë shpejt, për pak jave mendoj unë, pasi ky që po vjen është një ortek që bëhet sa vjen edhe më i madh dhe i pandalshëm. Një udhëheqës që nuk u bë kurë lider nuk i reziston këtij orteku.

Ne jemi të shkëputur krejtësisht nga realiteti, vizitat e mia në degët e PD unë kam prekur realitetin shqiptar, i cili nuk njihet nga kafenetë e Tiranës as në udhëtimet turistike që bëjmë gjatë verës. Në PD gjen konservator të pastër, gjen folklor të bukur autentik, gjen filozofi popullore, gjen skamjen e vërtetë shqiptare. Baza nuk është e çoroditur fare, por njerëzit janë më mirë të orientuar politikisht sesa ata që janë në Tiranë madje edhe më shumë se drejtuesit politik”, ka deklaruar Harxhi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Berisha ka arritur qëllimin”/ Manjani: Basha të shpëtojë PD, duke u larguar

Publikuar

-

Nga

Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar se “Foltorja” e krijuar vetëm 3 javë më parë nga ish-kryeministri dhe lideri historik i PD, Sali Berisha, ia ka arritur qëllimit të saj.

I ftuar në Syri TV, Manjani ka theksuar se lëvizja e Berishës, po rikthen institucionin e shenjtë të votës.

Ai ka nënvizuar se lëvizja po shkon drejt synimit të saj, për largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD, e cila tashmë është në kolaps.“Vendimmarrja e brendshme pa vendim e PD, e njëanshme dhe pa proces ndaj doktor Berishës, sigurisht që ka krijuar pikëpyetje shumë të mëdha dhe dobësuar e ka ulur ndjeshëm, për të mos thënë e ka ulur në zero besimin e publikut te PD. Deri 3 javë më parë këtu ishte krijuar ideja që s’ka më asnjë shpresë asnjë opozitë, asgjë, sa të jetë gjallë Rama do të jetë kryeministër, kështu kemi menduar.

“Unë mendoj që këtë mesazh doktor Berisha dhe kjo lëvizje e ka dhënë, PD-ja e Lulzim Bashës ka kryer punë me politikën, ky mesazh ka dalë. Nëse ka akoma njerëz që nuk e besojnë këtë, është problemi i tyre, por kjo është e dukshme. Duke i hequr atë që është thënë gjithmonë se Lulzim Bashën e mbështet Sali Berisha, por nuk paska qenë kështu, paska qenë një skenar tjetër, e kuptuam, e sqaruam dhe nuk besoj se ka ende ‘peshq’ që i shkojnë nga mbrapa. 

Hapi i rëndësishëm i kësaj lëvizje dhe suksesi matet me largimin e Lulzim Bashës, që të jemi konkrete dhe të mos krijojmë iluzione, Lulzim Basha duhet të largohet që të shpëtojë PD. Faza tjetër është drejtimi i ri i PD duhet të krijojë një skemë hapje dhe kjo foltorje duhet të jetë pjesë e shoqërisë, pjesë e debatit social, pra që merr dhe përfshin në vendimmarrjen e saj më shumë se militantët”, ka deklaruar ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Qeveria nuk rrit çmimet”/ Deputeti socialist për krizën ekonomike: Do paraqesim paketë masash

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Deputeti socialist Petro Koçi ka folur rritjen e çmimeve  që u paralajmëruar pak ditë më parë nga kryeministri Rama.

I ftuar në studion e “Fax News”  ai tha se rritja e çmimeve vjen si pasojë e tregut të lirë, ndërsa theksoi se qeveria do të paraqesë një paketë masash për të lehtësuar pasojat e kësaj krize ndaj familjeve dhe shtresave në nevojë në Shqipëri.

“Qeveria ka anonçuar dhe do të paraqesë një paketë masash për situatën që është në vijim e sipër. Kemi parë situatën në Britani, kemi reduktim të furnizimit me gaz të Rusisë drejt Europës që ka rritur çmimet dhe do të ketë pasoja edhe në tregun tonë.Përplasjet parlamentare janë normale ajo që ra në sy ishte përpjekja e opozitës për ta paraqitur situatën si një produkt politik, edhe PD të ishte në pushtet nuk do kishte interes të rriteshin çmimet. Ne jemi në një ekonomi tregu dhe nuk mund të krijojmë një impakt subjektiv për çmimet.

LEXO EDHE:  Foto+18/I ftohti pushton Amerikën, por jo festat e Dan Bilzerian

LEXO EDHE:  PS i hoqi kompetencat/ Meta: Kam zero interes për çdo përpjekje puçiste

Nuk është qeveria që ngre çmimet, nuk ka përcaktime për rritje çmimesh, qeveria nuk shet naftë apo ushqime. Qeveria nuk ka lidhje me shitjen është rregulli i tregut që po ndodh. Reshjet e shiut të krijojnë një rezervë të mirë ujore në Shqipëri në mënyrë që të kemi mundësi për ta balancuar me prodhimin vendas. Energjia nga era dhe diellore është duke u punuar, shumë subjekte private janë duke përdorur energjinë diellore kanë marrëveshje me OSHEE që mos paguajnë. Këto biznese kanë lehtësinë për të mos harxhuar nga energjia që blihet.”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE