LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Kryebashkiaku qëllohet me gotë ujë gjatë fjalimit, pamjet bëjnë xhiron në rrjet

11 Gusht 2021, 17:36, Kosova & Bota CNA
Video/ Kryebashkiaku qëllohet me gotë ujë gjatë fjalimit,

Kryetari i bashkisë së kryeqytetit të Ekuadorit Quito, Jorge Yunda,  është qëlluar me gotë uji teksa mbate fjalimin në Ditën e Pavarsisë së vendit të tij.

Pamjet e mëposhte tregojnë se si një anëtar i këshilli i quajtur Fernando Morales e lagu atë me ujë, ndërsa e quan ?i paturp?.

Policia e shoqëroi atë jashtë dhomës ndërkohë që ai bërtiste ?kini një mirësjellje, Quito nuk e meriton atë që po bëni. Ai duhet të japë dorëheqjen?.

Kjo skenë është bërë virale në internet dhe një simbol i luftës së vazhdueshme të pushtetit politik në qytetin e 2 milion banorëve.

 

Lajmet e fundit nga