LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto/ Stuhia e fortë shkatërron gjithçka në Kosovë, rrëzohen pemë e shtyllat elektrike

11 Gusht 2021, 16:37, Kosova & Bota CNA
Foto/ Stuhia e fortë shkatërron gjithçka në Kosovë,

Pamje dramatike janë këto nga Kosova, ku shiu dhe era e fortë kanë shembur pemët e shtyllat elektrike në fshatin Semetisht të Suharekës.

Lajmin e ka konfirmuar vetë kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ai ka thënë se ekipet emergjente gjenden në terren.

?Era e fortë dhe shiu i ka dëmtuar shtyllat elektrike në fshatin Semetisht. Ekipet emergjente kanë dal në teren dhe po e vlerësojnë situatën. Apeloj që në teren ta vlerësojnë dëmin edhe ekipet e KEDS-it?, ka shkruar Muharremaj.

Lajmet e fundit nga