Connect with Us

“Të gjithë jemi përgjegjës për zgjedhjet që bëjmë”/ Kadilli përkrah lëvizjet e Bashës

Politikë

“Të gjithë jemi përgjegjës për zgjedhjet që bëjmë”/ Kadilli përkrah lëvizjet e Bashës

Publikuar

-

Ish kandidati për kryetar të PD, Fatbardh Kadilli ka pranuar rezultatin në zgjedhjet e PD. Ndër të tjera ai shprehet se të gjtihë janë përgjegjës për zgjedhjet që bëjnë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kadilli i ka dalë në krah kreut të PD, Lulzim Basha duke shprehur se zgjedhjet e Këshillit të ri Kombëtar i japin fund anomalisë së krijuar në 2014 dhe 2018.

“Ta bejme PD nje parti ku individi politik gjeneron ide dhe mendim alternativ, ku askujt nuk i pengohet karriera dhe iniciativa.

Zgjedhjet ne PD legjitimuan para se gjithash alternativa politike dhe profile politike.

LEXO EDHE:  Çështja “Babale”/ Këshilltari i djathtë paralajmëron dëbimin e Bashës nga PD?

Demokratet zgjodhen. Te gjithe jemi pergjegjes per zgjedhjet qe bejme.

Zgjedhja e Keshilli te ri Kombetar i jep fund anomalise te krijuar ne 2014 dhe 2018 dhe i sjell forumet drejtuese ne kalendarin e mandatit politik dhe te pergjegjesise politike”, shkruan Fatbardh Kadilli./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“U harrua SPAK dhe arka me peshk”/ Ish-ministri I Ramës mesazh Bashës: E ke diçka në dorë

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ndërsa reagon në lidhje me vizitën e këngëtares me famë botërore Dua Lipa, në Shqipëri, thekson se politika po tenton ta përdore, për të harruar ngjarje të tjera.

Sipas Manjanit, pas vizitës së Dua Lipës, “opinioni harroi arkën me peshk dhe medemek goditjet e mëdha që SPAK na i bëri qeverisë.”

Por, Manjani nuk lë pa shigjetuar edhe kreun e PD-së, Lulzim Basha, ndërsa shkruan se “Edhe ai e ka diçka në dorë”.

Pas vizitës së shoqes Dua, opinioni harroi arkën me peshk dhe medemek goditjet e mëdha që SPAK na i bëri qeverisë.

Tani opinioni të përgatitet për nivelin tjetër të thashethemeve që lidhen me qeverinë e re dhe me pyetjen: “a do pranojë Basha të bashkëpunojë me Ramën”?!

Kemi gjithë gushtin përpara, smbahet opinioni me SPAK. As me larje hesapesh. Me aksidente jo e jo. As me xhirot turistike të zonjës Kim… Ja do e shtyjmë edhe nja 2 ditë me rihapjen apo jo të Gërdecit… Prap, gushti është i gjatë.

Prandaj duhet më shumë intrigë.

Basha e ka në dorë këtë punë. Të bashkëpunojë apo jo?! Se për çfarë askush se di, por Ai e ka diçka në dorë…

Me këtë rast ngulet më mirë në mendje ideja se “fajin e ka Basha”…

Ritëm usta, ritëm…!

Gusht e gunë,

Thashetheme, jo punë.”-shkruan Manjani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Erion Braçe, dyshi i Ramës apo “fenomeni mushkonjë”?!

Publikuar

-

Nga

https://www.cna.al/2021/07/24/video-brace-e-nis-diten-i-revoltuar-cfare-e-shqetesoi-zv-kryeministrin/

Prej ditës së djeshme, zv.kryeministri Erion Braçe vijon të shprehë “revoltën” e tij, nëpërmjet postimeve në rrjetet sociale, ku shkruan se është shqetësuar nga zhurma e punimeve në një pallat përballë banesës së tij.

“Revolta” e zv.kryeministrit në rrjetet sociale ka nisur prej mëngjesit të së shtunës, ku shkruante “Ora 7.28, e shtunë! Mirëmëngjes. Ashtu është fiks siç e mendoni! I pyeta dhe më thanë: Muzika është e lejuar deri në orën 23:00!”.

Më tej, Braçe ka vijuar ankesat, gjatë ditës së shtunë, deri edhe pas mesnate për të njëjtin problem, dhe po ashtu edhe mëngjesin e sotëm shkruante “Nuk ka fund. Po ngrenë vinc në trotuar,  mbi rrugë e 7 metër larg dritareve tona!

Pa asnjë kusht sigurie për banorë, këmbësore e kalimtarë që janë me mijëra në ditë në trotuar e rrugë, makina po e po!

Ndërkohe, shihni kushtet e sigurisë në punë!

Nuk e di sa peshon vinci që po ngrenë e ka këta punëtore poshtë! I bindur që janë edhe të pasiguruar!

Dhe s’dua ta lënë mënjanë. Sipas tabelës së lejes së vendosur, afati i punimeve të këtyre ka mbaruar në Mars!”.

Në fakt Erion Braçe bën mirë që ngre si shqetësim këtë problem, por pse në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  Përjashtimi i Rudina Hajdarit nga PD/ Biberaj kundër Bashës

LEXO EDHE:  Çështja “Babale”/ Këshilltari i djathtë paralajmëron dëbimin e Bashës nga PD?

A nuk është dyshi i qeverisë Erion Braçe? A nuk vjen ai direkt pas kryeministrit Edi Rama? A nuk është ky zëvëndëskryeministër?

Kur ky ankohet, çfarë duhet të bëjnë qytetarët vallë?

Nuk e di Braçe, që si zv.kryeministër ka në varësi Ministrinë e Brendshme, Policinë e Shtetit. INUK po ashtu është në varësi të Kryeministrisë.

Apo mund ti drejtohet edhe Bashkisë së Tiranës. Erion Veliaj, kryebashkiaku i Tiranës është i PS, dhe ka në varësi Urbanistikën, dhe Policinë Bashkiake.

Pse nuk iu drejtohet institucioneve Erion Braçe?

Se nga “revolta” që bën në rrjetet sociale, nuk kuptohet është zv.kryeministër, apo është “mushkonjë”?

Ka dalë për të pickuar nga Facebook, apo bën ndonjë punë?

Kur ankohet zv.kryeministri, çfarë duhet të bëjnë qytetarët shqiptarë?

Kur nuk e zgjidh dot as Erion Braçe, që është dyshi i qeverisë, kanë ngelur vetëm mushkonjat që të bëjnë punë.

Ama nëse Braçe ka ikë si zv.kryeministër dhe si deputet, e ka dalë në opozitë, kjo është tjetër gjë e do duhet kohë ta mësojmë.

Më poshtë seria e ankesave të zv.kryeministrit Braçe, të shprehura në faqen e tij në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Aksidenti me 10 viktima në Kroaci/ Reagon Basha: E rëndë, i bashkohem dhimbjes së familjarëve

Publikuar

-

Nga

Rama akuza BE-së për negociatat/ “Zgjohet” Basha: Të mbrojmë demokracinë nga autokratët

Kreu i PD, Lulzim Basha ka regauar pas aksidentit tragjik në Kroaci, ku një autobus me targa nga Kosova ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë humbur jetën 10 persona dhe mbi 30 të tjerë janë plagosur.

Basha shpreh ngushëllimet për familjarët të cilët në këtë aksident kanë humbur njerëzit e tyre të afërt.

Me trishtim të thellë mora lajmin e rëndë të aksidentit tragjik të ndodhur në Kroaci, në të cilin sipas të dhënave të para ka viktima dhe të plagosur. I bashkohem dhimbjes së familjarëve dhe të afërmve dhe ju shpreh ngushëllimet më të ndjera!

Shërim të shpejtë të lënduarve. Zoti t’ju japë forcë për të përballuar këtë tragjedi, që na ka tronditur të gjithëve”, shkruan Basha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE