LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOLAJM- Meta nis ahengun në Presidencë

9 Qershor 2021, 09:33, Politikë CNA

Ndërkohë që në Kuvend pritet të votohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e tij, presidenti Ilir Meta ka mbledhur artistë në Presidencë për të nderuar me tituj personalitete të Ansamblit Folklorik të Dibrës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se është i lumtur që në këtë ditë të mirëpresë Ansamblin.

?Jam shumë i lumtur, që në këtë ditë kaq të bukur pranvere, të mikpres në Institucionin e Presidentit të Republikës, Ansamblin Folklorik të Dibrës ?Haziz Ndreu?, që me aq përkushtim u transmeton brezave, traditat folklorike të një treve të shquar atdhetare.

Dibranët janë shembull frymëzues i pasionit për mbrojtjen dhe promovimin e vlerave kulturore kombëtare.

Pas pak, ju ftoj të gjithëve të ndiqni live, këtë aktivitet kulturor, reflektim të shpirtit artistik të jashtëzakonshëm të dibranëve. ?? ?, shkruan Meta në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga