LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta dorëzon "shokët” në Polici

21 Prill 2021, 11:09, Politikë CNA

Ilir Meta, nga Presidenca ka deklaruar se do të dorëzojë në Polici, një listë me emra të personave në kërkim.

Kjo deklaratë e tij e vjen pas publikimit të fotove të tij në Gjirin e Lalzit,  nën shoqërinë e një personi të inkriminuar.

Pra, Meta ka vendosur të dorëzojë në polici, ?shokët? e tij, me ata të cilit ai akuzohet se takohet.

Fotot, ku dyshohet se shoqërohet me të inkriminuar bënë xhiron e mediave dhe Meta nervozohet nëse ia kujton.

Ai nuk pranoi sot që të tregonte se kush ishte shoqëruesi i tij në Gjirin e Lalzit, duke mos përgënjeshtruar kështu atë çfarë doli në media.

?Unë e përdor kapuçin sepse bëj pak sauna, dhe jam i detyruar të dal të lëviz, Përsa i takon personit, të vijë kryeministri këtu e të ma tregojë?, është shprehur Meta, në një konferencë për mediat.

Sulmi është mbrojtja më e mirë. Ky ka qenë varianti që ka zgjedhur Meta, për të mos treguar shoqëruesin e tij në Gjirin e Lalzit.

Meta, tha se do të shkojë në Polici, duke tradhëtuar kështu  ?shokët? e tij, duke u bërë i pabesueshëm edhe për ta.

Kur bëhet i pabesueshëm edhe për ta, si mund të jetë ndryshe për qytetarët, të cilët sot nuk kanë një President.

Por, thjesht një zyrtar, që dyshohet se takohet skutave me njerëz të krimit që tashmë po i dorëzon në Polici bashkë me vendndodhjet e tyre.

Çfarë e krisi miqësinë e Metës me personat në kërkim, që i kërcënon me Polici?

Për kë e kishte sot paralajmërimin Meta, kë donte të trembte, që mos t?i fuste emrin në listë?

Nuk munden personat në kërkim të shpëtojnë Metën nga drejtësia sido që ai t?i kërcënojë apo t?i paralajmërojë.

Në mos sot, nesër do t?i ketë shokë qelie. Ilir ?floriri?, nuk mund t? ia hedhë me kërcënime, me nxitje për përplasje civile, apo me tentativa për të shkatërruar zgjedhjet e 25 Prillit.

Ka shumë llogari për t?i dhënë drejtësisë.

Nuk është vetëm video, ku ai shfaqet në shoqëri me një apo disa persona në kërkim, për të cilën u raportua në media pak ditë më parë, por ka edhe video të tjera si ajo e 7 përqindëshit, apo krijimi i dyshimtë i pasurisë, për të cilat duhet të hetohet dhe të marrë dënim Ilir Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga