LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

12 vjet nga anëtarësimi në NATO/ Basha “Bashkimi Europian misioni i radhës”

1 Prill 2021, 13:01, Politikë CNA
12 vjet nga anëtarësimi në NATO/ Basha “Bashkimi Europian

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kujtuar sot 12 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Në një video të hedhur në rrjetet sociale Basha ka treguar nga takimet e tij me zyrtarët e lartë të BE-së ku thekson, se aso kohe asnjë nuk e besonte këtë, por ata e bënë realitet.

Sipas tij anëtarësimi në Bashkimin Europian është  një mision.

 ?Atëherë askush nuk e besonte por ne e bëmë realitet. Ne shqiptarët e dimë kush jemi, e kemi treguar veten në ditë të vështira dhe kemi fituar. Misioni i ri: Bashkimi Europian?, shkruhet në video.

Gjithashtu kreu i PD-së nuk ka harruar të kujtojë të gjithë qytetarët të votojnë numrin 9 në zgjedhjet e 25 Prillit për tu anëtarësuar në Bashkimin Europian./ CNA.al

Lajmet e fundit nga