LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shfryhet” fushata e Lulit/ Zbulohet skenari manipulues

31 Mars 2021, 11:47, Politikë CNA

Kreu i PD, Lulzim Basha, po vijon fushatën elektorale duke rrezikuar jetët e qytetarëve. Nga qyteti në qytet,ashtu si sot në Korçë, Basha shfaqet i rrethuar nga makina dhe turma njerëzish.

Lulzim Basha thotë, se është një pritje spotane që nuk e ndal dot, ndërkohë që po shkakton një katastrofë shëndetësore në kohë Covidi.

Kjo, sepse gjithçka është e parashikuar në skenarë dhe vetëm me spontanitetin nuk ka lidhje. Çdo gjë është e mirëorganizuar deri në detaje.

Është struktura e PD, që njofton qytetarët, kandidatët për deputetë i organizojnë si dhe shtabet elektorale që organizojnë makinat, që të dalin në pritje të Bashës.

Në një situatë tjetër do të ishte më se normale dalja e militantëve dhe simpatizantëve, por në situatën aktuale, ku pandemia Covid 19, ka mbërthyer vendin, është e rrezikshme.

Kjo tregon papërgjegjshmërinë e Bashës, se nga njëra anë thotë se nuk thërras njerëz dhe dalin vetë nga ana tjetër i organizon nëpërmjetBasha drejt Fierit/ Banorët i bllokojnë rrugën dhe bërtasin ?Rama ka mbaru?  strukturave të partisë.

Njerëzit i njoftojnë emër për emër dhe janë të gjithë militantë dhe mbështetësit e strukturave të PD në qarqe.

Pra, nuk është se Basha ka takime spontane me qytetarët dhe ata dalin të mallëngjyer që të presin Lulin, por është një skenar i parapërgatitur.

Lulzim Basha në mënyrë të qëllimshme njofton strukturat e organizimit, kandidatët për deputetë dhe në çdo qytet i njofton një ditë përpara, iu caktojnë vendin ku do të dalin, iu dërgojnë bazën materiale , flamujt dhe posterat etj, dhe gjithçka planifikohet.

Pra, Basha që del në media dhe thotë se e presin njerëzit dhe s?ka çtë bëjë, se janë  të shumtë, është gënjeshtër, pasi ai i njofton vetë njerëzit.

Në fakt, kjo është çmenduri se po filloi dhe Edi Rama  dhe Monika të nxjerrin njerëzit, çfarë do të ndodhë me situatën e Covidit?

Çkuptim ka që njerëzit po vaksinohen dhe që prej një viti po vuajnë jo vetëm nga situata ekononomike por edhe kosto të tjera që ka lënë pandemia në xhepat e tyre.

Kjo është papërgjegjshmëri totale e Bashës, pasi një kandidat për Kryeministër,që do të marrë pushtetin nuk ka nevojë që të bëjë show sikur çfarë ka ndodhur.

Në fakt, Lulzim Basha nuk fiton dot i vetëm dhe pa LSI-në nuk do të fitojë dot kurrë. Megjithëse do të duhet të presim deri me 25 Prill, kur të hapen kutitë, pasi Lulzim Basha zakonisht brenda shpall fitoren dhe kur hapen kutitë del që s?ka vota brenda.

Këtë papërgjegshmëri të Bashës qytetarët duhet ta ndëshkojnë me votë, që ti japin leksion se nuk mund të sillet në këtë mënyrë duke rrezikuar shëndetin e qytetarëve.

Lulzim Basha quan të papërgjegjshëm Edi Ramën për menaxhimin e pandemisë, por a ka më të papërgjegjshëm se sa ta dish këtë dhe të organizosh turma njerëzish?/CNA.al

Lajmet e fundit nga