Connect with Us

Skandali/ Firma me dokumenta false në garë për pastrimin e Tiranës

Aktualitet

Skandali/ Firma me dokumenta false në garë për pastrimin e Tiranës

Publikuar

-

Firma me dokumenta false në tendera dhe ky nuk është rasti i parë.

Në bashkinë e Tiranës, një nga subjektet konkuruese ka paraqitur dokumenta false. CNA.al ka mundur të sigurojë një pjesë të dokumentacionit dhe tashmë ka zbardhur skandalin.

Gjithçka duket e qartë se në garën për Lotin e II të pastrimit në Tiranë, njëri nga subjektet i cili ka paraqitur dokumenta dhe konratata për qera-marrje automjetesh i ka false. Janë disa mjetë të siguruara në Rumani nga firma Korsel, ku përfshihen autobote uji dhe kamionçina.

LEXO EDHE:  Temperatura të luhatura dhe kthjellime/ Surprizat e motit për sot

Sipas verifikimeve të bëra rezulton se dokumentat e paraqitura në garë janë me falsifikime, konkretisht numrat e shasive të mjeteve janë të ndryshme, dhe këto lehtësisht të verifikueshme nga krahasimi i lejes të qarkullimit që ka paraqitur në tender dhe verifikimit ne faqen zyrtare në Rumani, pra rezultojnë se janë falsifikuar lejet e qarkullimit, numrat e sasive dhe peshat e mjeteve./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Në kërkim ndërkombëtar për vrasje/ Arrestohet 59 vjeçari, ekstradim drejt Italisë

Publikuar

-

Nga

Policia ka bërë të munduar arrestimin e shtetasit N.D, i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Për 59 vjeçarin është caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg” nga Gjykata e Firences në Itali për veprat penale “Vrasja” e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Ndërkohë po vijojnë procedurat për ekstardimin e tij drejt Italisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ministri Niko Peleshi sot në Kosovë/ Takimi me homologun e tij Armend Mehaj

Publikuar

-

Nga

Ministri Niko Peleshi sot në Kosovë/ Takimi me homologun e tij Armend Mehaj

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, do të zhvillojë sot një vizitë në Kosovë ku do të takohet me homologun e tij Armend Mehaj.

Ministria e Kosovës njofton se takimi do të fillojë në ora 10:30 në Ministrinë e Mbrojtjes dhe më pas do të ketë deklaratë për media.

Ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë Niko Peleshi do ta presë Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës Armend Mehaj me stafin e lartë të Ministrisë dhe FSK-së”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes në Kosovë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Tentoi të ndihmonte 4 persona të kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme/ Arrestohet 34-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Tentoi të ndihmonte 4 persona të kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme/ Arrestohet 34-vjeçarja

Shtetasja Eneada Bozo, 34-vjeç është arrestuar nga policia në Durrës. 34 vjeçarja tentoi të ndihmonte 4 persona të kalonin kufirin në mënyrë të paligjshme dhe me dokumente të falsifikuara.

 Njoftimi i policisë:

Goditet një rast tentative për kalim të paligjshëm të kufirit. Vihet në pranga një shtetase, e cila ndihmoi 4 shtetas me qëllim kalimin e kufirit në mënyrë të paligjshme, me dokumenta të falsifikuara.

Specialisët  e Pikës së Kalimit Kufitar Durrës në bashkëpunim me Specialistët për Hetimin e Trafiqeve në DVP Durrës,   si rezultat i kontrolleve të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë kanë arrestuar në flagrancë shtetasen E.B., 34 vjeçe  banuese në Durrës.

LEXO EDHE:  Ndryshimet në qeveri/ Milo zbërthen “skenarin” e Ramës: Brenda PS-së është krijuar një forcë opozitare

LEXO EDHE:  “2020-ta viti më i keq”/ Lubonja: Ishte një lloj burgu, iu shtua edhe trauma e Teatrit

Shtetësia e mësipërme, mbrëmjen e djeshme është ndaluar në PKK Durrës, duke ndihmuar të kalojnë kufirin në mënyrë të kundraligjshme, me dokumenta të dyshuara të falsifikuara shtetasit V.Gj., 30, vjeçe, banuese në Durrës; M.Gj., 28 vjeç, banues në Durrës;M.M., 31 vjeç, banues në Tiranë dhe B.P., 30 vjeçe, banuese në Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE