LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skandali/ Qytetari denoncon Spitalin Infektiv, mjekët gabuan me trajtimin e të sëmurit

24 Shkurt 2021, 11:32, Denoncim CNA

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetati, i cili akuzon mjekët e spitalit Infektiv, se ka gabuar me trajtimin e dajos së tij me Covid.

Sipas tij, pacienti Qendrim Veliu i shtuar në gradën e tretë tek Infektivi, në gjendje të rëndë, është nxjerrë nga spitali, ende pa u rikuperuar, çka ka bërë që gjendja e tij të përkeqësohet dhe të përfundojë në urgjencën e Durrësit e më pas prap në Tiranë.

Akuzon rende spitalin infektiv per dajon e tij.

Lexoni denoncimin e dhimbeshem te qytetarit dixhital. sb

I dashur doktor Berisha .

Kesaj here sme shtyn politika tju shkruaj Por nje hall i madh familjare, nga skandalet barbare qe Po ndodhin ne shendetesi . Pazienti Qendrim Veliu , 60 vjec, (dajo im) i shtruar me gjendje te rende me Covid grada e trete, tek infektivi , pavioni dy, perkundrejt gjendjes se rende shendetesore me mbi 90 %e mushkerive qe nuk funksionojne per shkak te Covid,pasi e kan mbajt vetem tre dite ne gjendje kafsherore brenda ambjenteve spitalore , kuptohet ketu edhe pa familjaret perreth qe ti sherbejne per shkak te rregullave, me pas e kan flakur nga spitali drejt shtepise ne durres me ambulance pa lajmeruar me pare as familjaret e tij , drejt e ne shtepi , prej nga Ku gjendja e mjeruar, vetem 3-4 ore me pas nga perkeqesimi me frymemarrjen dhe oksigjenin, temperature dhe ethe, jan detyruar ta shtrojne serish ne orgjence né durres, per 4-5 dite e sot date 22 qe flasim e kan trasferuar serish ne tirane tek nene Teresa.

 Sipas te gjitha shpjegimeve te mjekeve te durresit , konstatohet se Doktori virolog i cili ka ndjek pazientin tek infektivi ne tirane , ka gabuar rende ,qe e kan nxjerr nga aty pa i dhene dedikimin e domosdoshem me oksigjen dhe rihabilitim,( ketu ngelet per tu kuptuar nese me dashje per shkaqe korruptive apo nga papergjegjshmeria professionale ).

I nderuar z Berisha une lutem shume te me ndihmoni te behet publike rasti ne fjale qe pervecse eshte anti humane, ndaj dajos time Qendrim Veliu, Por mbi te gjitha eshte nje skandal dhe panik per tu denoncuar. Lutem te hetohet doktor A.Y dhe kolegja e tij N. (mbiemrin sja di) nese procedurat dhe kompetencat qe kan ndjek jam konform rregullave spitalore.

 

Lajmet e fundit nga