LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhduket avioni me 50 pasagjerë pas ngritjes në Xhakarta

9 Janar 2021, 11:27, Kosova & Bota CNA
Zhduket avioni me 50 pasagjerë pas ngritjes në Xhakarta

Një avion me 50 pasagjerë në bord është zhdukur pas ngritjes nga kryeqyteti indonezian Xhakarta ditën e sotme.

Sipas mediave të huaja, aeroplani Sriwijaya Air u ngrit nga kryeqyteti indonezian të shtunën dhe po drejtohej për në Pontianak në provincën Kalimantan Perëndimore kur humbi kontaktin me dhomën e kontrollit, sipas raporteve të mediave lokale.

Kompania ajrore indoneziane Sriëijaya Air është ende duke marrë më shumë informacion para se të japë një deklaratë./CNA.al

Lajmet e fundit nga