LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kosova thyen rekord/ Shënohen 19 viktima dhe qindra të infektuar me Covid-19

21 Nëntor 2020, 14:17, Kosova & Bota CNA
Kosova thyen rekord/ Shënohen 19 viktima dhe qindra të infektuar me

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1.633 testime të kryera kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 711 qytetarë duke e çuar numrin total të të infektuarve në 33.588.

IKShPK ka raportuar 19 raste të vdekjes me SARS CoV-2. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 4 raste (78, 71, 67, 64 vjeç), Prizren 4 raste (75, 72, 72, 62 vjeç), Vushtrri 2 raste (80, 72 vjeç), Drenas 1 rast (75 vjeç), Ferizaj 1 rast (56 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (73 vjeç), Gjakovë 1 rast (77 vjeç), Klinë 1 rast (57 vjeç), Malishevë 1 rast (66 vjeç), Pejë 1 rast (78 vjeç), Prishtinë 1 rast (78 vjeç), Skenderaj 1 rast (52 vjeç).

Me bilancin e rëndë të ditës së sotme numri i viktimave ka arritur në 904.

Një lajm i mirë është se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 721 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 20.493./CNA.al

Lajmet e fundit nga