Connect with Us

Reagon Andon Dhima/ Falenderoj policinë, të zbulohet urdhëruesi!

Kronika

Reagon Andon Dhima/ Falenderoj policinë, të zbulohet urdhëruesi!

Publikuar

-

Biznesmeni Andon Dhima ka reaguar pas arrestimit të autorëve të dyshuar për atentatin e dështuar ndaj tij.

Dhima ka falenderuar policinë e shtetit për zbardhjen e ngjarjes ndërsa thekson se kërkon të zbulohet urdhëruesi i këtij atentati.

“Te dashur miq, sot ne megjes nga edicionet e lajmeve mesova kapjen e 4 personave te dyshuar si autore te atentatit te deshtuar ndaj meje.
Pershendes policine e shtetit per veprimet e shpejta dhe zbardhjen e ngjarjes, ne menyre te vecante efektivat e komisariatit nr. 2 dhe prokuroren e ceshtjes.
Inkurajoj institucionet ligjzbatuese ti shkojne deri ne fund tentakulave te krimit dhe mos ndalen perpara asnje presioni apo shantazhi te drejtuesve te caktuar mediatike te lidhur me krimin. Nje falenderim per mediat qe besuan te verteten dhe ata qe e fshehen ate dhe gjeten dhe alibi se atentat te deshtuar nuk kishte. Une i qendroj te gjitha deklarimeve te meparshme ne lidhje me kete ngjarje dhe pres zbardhjen e plote dhe zbulimin e urdheruesit”, shkruan Dhima në një postim në rrjtet sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Grabiti dhe theu dyqanin/ Arrestohet 23-vjeçari në Bulqizë

Publikuar

-

Nga

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka grabitur dhe thyer në dyqan në Bulqizë. Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet E. A., 23 vjeç, banues në Bulqizë.

I riu po ashtu, siç  njofton policia është autor edhe i vjedhjeve të tjera.

“Vodhi me thyerje dyqanin e një shtetasi,  kapet dhe ndalohet  23-vjeçari i cili ishte i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje”. Zbulohen dhe dokumentohen dhe dy vjedhje të tjera të kryera nga ky shtetas.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Bulqizë, në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, identifikimin, kapjen dhe vënien e autorëve para përgjegjësisë penale, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin:

– E. A., 23 vjeç, banues në Bulqizë, pasi dyshohet se ka vjedhur me thyerje dyqanin e një shtetasi në qytetin e Bulqizës.

LEXO EDHE:  Sulm banditesk ndaj gazetarit Elvi Fundo/Të zbardhet urgjent ngjarja

LEXO EDHE:  Meta flet per blerjen e votave: Per mua, nuk ka rendesi rezultati

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas me datë 11.07.2020, në Tiranë i ka vjedhur një shtetasi, çantën e dorës me një shumë vlerash monetare. Me datë 08.10.2020, dyshohet se ka vjedhur me thyerje banesën e një shtetasja në fshatin Dushaj”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprime të mëtejshme./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Transportonin kanabisin me kamionçinë/ Dy të arrestuar në Tropojë, procedohen dhe dy të tjerë

Publikuar

-

Nga

Transportonin kanabisin me kamionçinë/ Dy të arrestuar në Tropojë, procedohen dhe dy të tjerë

Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht, pasi akzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Burime nga policia bëjnë të ditur se pas informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas pjesëtarë të një familjeje kishin kultivuar para disa muajsh lëndë bimore cannabis sativa në Lekbibaj Tropojë dhe po e transportonin me një kamionçinë nga fshati Lekbibaj, Tropojë në drejtim të Shkodrës, menjëherë nga ana e Seksionit Kundër Narkotikëve është organizuar puna dhe është kontroll në banesën e shtetasit N. K.

Gjatë kontrollit në banesë dhe në magazinën ngjitur me banesën, në një thes misri është gjetur një sasi lënde cannabis sativa me peshë 767 gramë.

Në pranga kanë rënë -P. K., 44 vjeç dhe B. K., 41 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “LEKBIBAJ”.

Arrestohen ne flagrancë 2 shtetas, si procedohen 2 të tjerë.

Nga strukturat e Seksionit Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Shkodër, në bazë të informacioneve të marra ne rrugë operative u finalizua operacioni policor “LEKBIBAJ” dhe si rezultat u arrestuan në flagrancë shtetasit:

LEXO EDHE:  Debati/ Klosi-Mustafës: Nuk ke kontribuar në pavarësinë e Kosovës

LEXO EDHE:  Dhunoi policin e Rrugores në detyrë/ Arrestohet 50 vjeçari në Tiranë

-P. K., 44 vjeç dhe B. K., 41 vjeç, banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Si dhe u proceduan në gjendje të lirë shtetasit:

-N. K. 74 vjeç dhe P. K. 42 vjeç, të dy banues në lagjen Skënderbeg, Shkodër.

Pas informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas pjesëtarë të një familjeje kishin kultivuar para disa muajsh lëndë bimore cannabis sativa në Lekbibaj Tropojë dhe po e transportonin me një kamionçinë nga fshati Lekbibaj, Tropojë në drejtim të Shkodrës, menjëherë nga ana e Seksionit Kundër Narkotikëve është organizuar puna dhe është kontroll në banesën e shtetasit N. K. Gjatë kontrollit në banesë dhe në magazinën ngjitur me banesën, në një thes misri është gjetur një sasi lënde cannabis sativa me peshë 767 gramë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat  penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Pastrimi i produktit të veprës penale” e kryer në bashkëpunim.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

I vihet eksploziv një makine në Vlorë/ Forcat xheniere e shpërthejnë në mes të natës

Publikuar

-

Nga

I vihet eksploziv një makine në Vlorë/ Forcat xheniere e shpërthejnë në mes të natës

Një makine në Vlorë i  është vënë tritol gjatë natës  por fatmirësisht nuk ka shpërthyer.

Pasi u gjet tritoli në makinën tip Benz ML, u lajmëruan forcat xheniere të Tiranës, të cilët bënë shpërthimin e komanduar rreth orës 03:30.

Mësohet se ishin rreth 600 gram sasi tritoli, të vendosur në makinën që ishte e parkuar në lagjen pranë Kuzum Babas./CNA.al

LEXO TE PLOTE