LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet sms-ja/ Si po tenton mazhoranca të vjedhë ID-të e qytetarëve

29 Shtator 2020, 17:15, Denoncim CNA

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka publikuar një mesazh që ka marrë një mësuese.

Në mesazh i kërkohet mësueses që të mbledhë kartat e identitetit të prindërve të nxënësve, pasi pretendon se i duhet për tekstet shkollore.

Boçi ngre akuzat se këto karta identiteti po mblidhen nga mazhoranca  për të vjedhur votat në zgjedhjet e 25 prillit.

?Turp pa maska. E dini se cili është shqetësimi i drejtuesve politikë rilindas të shkollave tona sot? Mos mendoni se është rreziku i Covid-19. Rrezik për ta është vetëm humbja e pushtetit. Mos mendoni se janë respektimi i masave.  As i hyn në punë!

Mos mendoni se është shëndeti i nxënësve. As ia ndjen fare! Mos mendoni se janë kushtet skandaloze të shkollave pa kushtet higjeno-sanitare. As i shkon ndërmend! Mos mendoni se janë mësuesit e pa testuar, apo ato të infektuar. As duan t?ia dinë! Me urdhër partie, shqetësimi i tyre i vetëm është rrëmbimi i votës.

Për këtë nuk kursejnë as nxënësit e sajojnë mijëra marifete, siç është kjo e teksteve, për t?i grabitur ID e kartës së identitetit e të dhëna të tjera personale prindërve, me qëllim trysnimin, detyrimin dhe devijimin e vullnetit të tyre. Ky është urdhëri që vjen nga ata për mësuesit. Turp pa maska ky!?, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga