Connect with Us

“Je i dëshpëruar”/ Julian Deda “shpërthen” kundër Ben Blushit: Shkatërrove Topin se nuk di të punosh

Aktualitet

“Je i dëshpëruar”/ Julian Deda “shpërthen” kundër Ben Blushit: Shkatërrove Topin se nuk di të punosh

Publikuar

-

Aktori i humorit, Julian Deda ka shkruar me tone mjaft të forta, kundër drejtorit të Top Channel, Ben Blushit, pasi ky i fundit në një shkrim thotë se Tv Klan dhe Klanifornia paskan rënë në audience.

Në një postim në rrjetet sociale, Julian Deda shkruan se ka qënë pjesë e Topit dhe Portokallisë, në vitet e tyre të arta. Ndërsa tashmë, sipas tij, Topi po shkatërrohet nga Ben Blushi.

Ndër të tjera, Deda shkruan se arsyeja se pse ajo media u shkatërrua tërësisht, është se Blushi nuk e ka qejf punën, por vetëm intrigat.

“Drejtuar Benit që (nuk) ecën vetë…!

Ben, si kalove? Lexova artikullin që kishe shkruar dhe e kishe hedhur në port-halen e Meros, ku thua se Tv Klan dhe Klanifornia paskan rënë në audience. Me thënë të drejtën ma derguan në ËhatsApp, se mua as me shkon ndërmend ta klikoj një paçavure si Tema.

Së pari. Unë kam punuar në Top-Channel dhe në Portokalli në vitet e arta të këtyre të dyjave. Ishte koha kur të mos e shikoje Portokalline ishte turp, ndoshta edhe mëkat. Kam qënë pjesë e këtij suksesi dhe sigurisht ruaj akoma respekt per logon e Topit dhe sidomos për veprën e Tanit, i cili me ikjen e tij shkaktoi një dëm të madh, tek ne të gjithë në përgjithësi dhe në veçanti demtoi median që ai ndertoi me shumë pasion.

Së dyti. Ben, akoma para se të vije ti (se ti je akoma i vogël në Top) në atë post, aty kishte filluar disheza, filluan të iknin me rradhë aktorët që kontribuan sinqerisht dhe pa hile në suksesin e parë të Portokallisë. Arsyet pse ikën të gjithë t’i thotë regjisori i spektaklit, gjithmonë nëse flisni me njëri tjetrin. Më vonë kur u shfaqe ti, ajo media u shkatërrua tërësisht, se ti nuk e do punën por ke fort qejf intrigat, që i shkruan vetë, por i shkruan keq (medemek sikur nuk i shkruan ti) dhe i shpërndan port-haleve. “-shkruan Julian Deda.

Më tej, ai thekson se Blushi nuk ka me çfarë meret, sepse ai nuk di të punojë, dhe as nuk e njeh punën si koncept.

LEXO EDHE:  Gazetarja i kujton replikën me Blushin në Bruksel/Rama befason me reagimin

Gjithashtu, Julian Deda shkruan se Ben Blushi, është aq i dëshpëruar sa ka nevojë të mbajnë përdore, sepse vetë nuk mund të ecë.

“Së treti. Në karrieren time, asnjëherë nuk jam marrë me shifra audience, as kur punoja në Portokalli, as në Apartamentin 2xL, as në Sketch Shoë Albania, as në Grand Hotel 2xL, as në Duplex dhe as sot që punoj në Klanifornia (në sa shumë spektakle paskam punuar, nejse se nuk kupton nga këto ti), nuk jam marrë me grafiqet audiencën sepse më është dukur kohë e humbur dhe jashtë punës sime të përditshme. Ti merresh dhe mirë bën, me çfarë do merresh tjetër aman, jo se s’ka punë por se ti nuk di të punosh, nuk e njeh si koncept. Gjithsesi Klanifornia (pema me kokrra që ti e godet nga shumë poshtë) është një spektel humori që sot arrin mbi 50% të audiences totale dhe ti e di shumë mirë por të ikën truri nga ky fakt. Gjysma e aktorëve që ke aty kërkojne të vijnë në Klanifornia, jo sepse nuk duan Portokallinë, por sepse nuk durojnë dot Topin që ti e shndërrove në disfatë.

Së katërti. E kuptoj, ti nuk e ke as me Klanifornian, as me Klanin. Ti e ke me veten, me faktin që s’po arrin te prodhosh një emision normal që kur u bëre drejtor në atë institucion. Por unë të falenderoj që merresh me Klanifornian, kjo tregon se është spektakli që ti ndjek më shumë. Rrofsh Ben.

Së pesti. Kur ishe i vogel, ecje vetë Ben. Sot je aq i dëshpëruar sa ke nevojë të të mbajnë përdore, të të shtyjnë dhe të të terheqin, me pak fjale je fiks në habitatin tënd natyral. Në fakt më vjen keq për këtë, sepse ti, me pak përpjekje, mund ti kishe shtyrë me më shume dinjitet edhe keto pak vite karrierë që të kanë ngelur. Rritu Ben, rritu.

P.s. Ben, të fala Edit…!”-përfundon postimin e tij Julian Deda./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Maliqi mesazh Ramës/ Rilindasit që bëjnë fushatë vrimave, e dinë ç’i pret pas 25 Prillit

Publikuar

-

Nga

Maliqi mesazh Ramës”/ Rilindasit që bëjnë fushatë vrimave, e dinë ç’i pret pas 25 Prillit

Kandidati për deputet i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, në qarkun e Beratit, Lefter Maliqi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale thekson se në çdo shtëpi e oborr po bashkohen me këtë forcë si e vetmja rrugë për të shpëtruar  Shqipërinë.

Ndër të tjera Maliqi theksoj se Partia Socialiste bën fushatë “vrimave” pasi përballë qytetarëve nuk kanë guxim.

“Në çdo shtëpi, në çdo oborr, lëndinë e mal, të gjithë na bashkohen si shansi i vetëm për të shpëtuar Shqipërinë dhe shqiptarët. Rilindasit bejnë fushatë ‘vrimave’ sepse ballë për ballë me qytetarët kanë marrë atë që meritojnë. Secili nga mavitë po nxiton ti shpëtojë asaj që e pret pas 25 Prillit. Votoni nr 6 LSI – Votoni nr 7 Lefter Maliqi! Fitorja e Opozitës së Bashkuar nis nga Berati!”- shkruan Maliqi.

LEXO TE PLOTE

Bota

Teherani: Avaria elektrike “terrorizëm bërthamor”

Publikuar

-

Nga

Teherani: Avaria elektrike “terrorizëm bërthamor”

Kreu i programit bërthamor civil të Iranit e ka quajtur avarinë e rrjetit elektrik në objektin bërthamor Natanz, “terrorizëm bërthamor”. Ali Akbar Salehi i bëri komentet përmes një raporti të publikuar në internet nga televizioni shtetëror iranian mbrëmjen e së dielës. Ai nuk përmendi se kë dyshon Irani për sabotim, por komentet e tij përshkallëzojnë tensionet aktuale në Lindjen e Mesme.

Ndërsa askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për incidentin, dyshimet ranë mbi Izraelin, ku media atje menjëherë raportoi se një sulm kibernetik shkatërrues i orkestruar nga ai vend kishte shkaktuar ndërprerjen e energjisë.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu të dielën në mbrëmje u shfaq me shefat e tij të sigurisë, dhe drejtuesin e agjencisë së zbulimit Mosad, Yossi Cohen në prag të festës së pavarësisë së vendit.

“Nuk është e lehtë të shpjegosh atë që kemi arritur”, tha zoti Netanyahu për historinë e vendit të tij, duke shtuar se Izraeli ishte transformuar nga një vend i dobët në një “fuqi botërore”.

Nëse problemet në centralin bërthamor iranian janë shkaktuar nga Izraeli, kjo do të thellonte edhe më tej tensionet mes dy vendeve, që tashmë janë përfshirë në një konflikt të kamufluar në të gjithë Lindjen e Mesme.

Zoti Netanyahu, i cili u takua të dielën me Sekretarin amerikan të Mbrojtjes Lloyd Austin, është zotuar të bëjë gjithçka që ai ka në dorë për të ndaluar marrëveshjen bërthamore.

Shumë media izraelite ofruan të njëjtin vlerësim, se një sulm kibernetik ndërpreu energjinë elektrike në objektin bërthamor Natanz dhe dëmtoi strukturën ku gjenden centrifugat e rëndësishme për pasurimin e uraniumit. Njoftimet e shtypit nuk bënin të ditur burimin e të dhënave për vlerësimin në fjalë, ndonëse media izraelite mban një lidhje të ngushtë me agjencitë ushtarake dhe të zbulimit në vend.

Zhvillimet në objektin bërthamor iranian vijnë ndërsa Teherani dhe fuqitë botërore vazhdojë të negociojnë lidhur me programin bërthamor iranian prej të cilit u tërhoqën Shtetet e Bashkuara gjatë drejtimit të vendit nga Presidenti Donald Trump.

LEXO EDHE:  Lori Hoxha emocionon me dedikimin: Jeta ime nuk do të ishte e njëjtë pa ty

LEXO EDHE:  Gazetarja i kujton replikën me Blushin në Bruksel/Rama befason me reagimin

Pavarësisht akuzave të ngritura për sabotim në kompleksin bërthamor iranian Natanz nga Ali Akbar Salehi, i cili drejton Organizatën e Energjisë Atomike të Iranit, ai nuk fajësoi drejtpërdrejt dikë për incidentin.

Nëse pas avarisë në rrjetin elektrik fishihet Izraeli, kjo do të përshkallëzonte edhe më tej tensionet mes dy vendeve, të cilat tashmë janë përfshirë në një konflikt të kamufluar përgjatë Lindjes së Mesme.

“Për të penguar qëllimet e kësaj lëvizjeje terroriste, Republika Islamike e Iranit do të vazhdojë të përmirësojë me seriozitet të lartë teknologjinë bërthamore nga një anë dhe të heqë sanksionet shtypëse nga ana tjetër. Ndërsa dënon këtë veprim të dëshpëruar, Republika Islamike e Iranit thekson nevojën për një konfrontim nga organet ndërkombëtare dhe (Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore) kundër këtij terrorizmi bërthamor” IAEA, citohet të ketë thënë Salehi sipas televizionit shtetëror iranian.

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për energjinë bërthamore (IAEA) që monitoron programin bërthamor iranian, tha më herët se ishte në dijeni të njoftimeve mediatike mbi incidentin në Natanz dhe se kishte biseduar me zyrtarët iranianë lidhur me situatën, por pa dhënë hollësi.

Zhvillimet e së dielës i ndërlikojnë përpjekjet amerikane, partneri kryesor izraelit për sigurinë, për të realizuar përsëri një marrëveshje bërthamore që synon të kufizojë programin e Teheranit për të zhvilluar një armë bërthamore./ VOA

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Rama rikthehet si aktor/ Batuta me “policin”: Po ika unë ju mori lumi

Publikuar

-

Nga

Rama rikthehet si aktor/ Batuta me “policin”: Po ika unë ju mori lumi

Kryeministri Edi Rama ka ardhur sërish si aktor mbrëmjen e sotme për qytetarët, pas rolit të tij në filmin e Ermal Mamaqit “I Love Tropoja”.

Por sot ai ka luajtur një skeç humori për emisionin “Binjakët” e vëllezërve Romeo dhe Donald Veshaj, në Vizion Plus.

Donald Veshaj ka luajtur rolin e shoferit të kreut të qeverisë, por ky i fundit, i bezdisur nga fotot dhe videot e shoferit të tij ka kërkuar të dalë vetë në timon për të shëtitur nëpër Vlorë.

Sapo Rama ka  hipur në vendin e shoferit, vëllai tjetër, Romeo, i veshur si polic ka ndaluar e tyre. Kur ai ka parë kryeministrin është emocionuar dhe ka telefonuar sallën operative.

Kur Rama i tha se duhej të largohej, Romeo i kërkoi të mos ikte nga qeveria. Ky skeç është shoqëruar me batuta dhe me momente humoristike, duke na e rikthyer kreun e qeverisë edhe njëherë si aktor.

Bashkëbisedimi i plotë:

Rama: Po ça bën o burr, akoma me këto, je në terezi mo , mbylle atë, po maskën ku e ke maskën, merr mo maskën

Donaldi: Më fal, shefi më fal.

Rama: Mbylle atë mbylle, po çfarë tipi je ti mo burrë.

Donaldi: Më fal, të lutem më fal.

Rama: Po çe ke këtë fiksim me këtë videoselfi mo?

Donaldi: Po trendi i momentit.

Rama: E di, çke hajde dil mbrapa se do t’i jap vetë makinës!

Donaldi: Pse? Do t’i japësh ti makinës, pse ka ndodhur diçka e keqe?

Rama: Jo nuk ka ndodhur asgjë

Donaldi: Pse je mërzitur, çfarë ka ndodhur?

Rama: Hajde mo mbrapa po të them, dua të shof Vlorën vetëm unë, aty në timon si e ndjenë Vlorën Hajde.

Donaldi: Do t’i japësh vetëm makinës?

LEXO EDHE:  Fotot ekskluzive – Plas skandali/Ben Blushi “shitet” tek Rama, në pazar me Endri Fugën?!

LEXO EDHE:  Ben Blushi kundër kandidatëve të Edi Rames

Rama: Do ti jap vetë makinës, ec!

Donaldi: Ok, ok!

Rama: Uhhhh. Atë Dua Lipën ku e ke atë, dua Dua Lipën unë.

Donaldi ndërkohë bën videoselfi.

Rama: Dëgjo lëre atë video mos më bezdis tani, lëre!

Donaldi: O pasha, pasha!

Rama: O do më lësh të shijoj Vlorën?

Donaldi: Jam në vendin tënd tani.

Kryeministrin e ndalon polici (Romeo)

Rama: Po ky çfarë do ky tani?

Donaldi: Ooo polici!

Romeo: A mund ta ulësh pak maskën?

Rama ngre maskën.

Rama: Është ai!

Donaldi: Po s’jemi nis akoma mo burrë.

Rama: Po çfarë ke mo burrë?

Romeo: 12-ta si më dëgjon?

Qendra Operative: Të dëgjoj, të dëgjoj !

Romeo: Kam ndaluar një njeri të madh!

Qendra Operative: Ndonjë analist?

Romeo: Më të madh, më të madh, ngrije.

Qendra Operative: Ndonjë biznesmen?

Romeo: Më të madh, më të madh, ngrije

Qendra Operative: Ndonjë deputet?

Romeo: Opo ngrije akoma, ngrije.

Qendra Operative: Ministër?

Romeo: Më të madh po të them.

Qendra Operative: Po Ramën s’e ke ndaluar pra.

Romeo: Po ça thua o të keqen vëllai, ky Ramën e ka shofer!

Rama: Po çfarë thua mo do na leshë të ikim tani se kam dalë për të parë Vlorën njëherë vetëm o burrë tani.

Romeo: Prit pak, mos ik, e di që gjendja e tanishme të ka mërzitur.

Rama: Ça është kjo mo?

Romeo: Prit pak, mos ik!

Rama: Ore do iki të shoh Vlorën, je në vete apo jo?

Romeo: A për të parë Vlorën?

Rama: Po pse për çfarë?

Romeo: Aaa ok!

Rama: Po po ika unë ju mori lumi ju, je në terezi apo jo, po ik tani.

Romeo: A ok!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE