LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përgjigju, çfarë bëri Turi?”/ Kryemadhi “masakron” Shahinin: Nuk mund të ikësh pa dhënë llogari

9 Shtator 2020, 09:04, Politikë CNA

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas deklaratës së ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila pak ditë më parë dha lajmin se do të largohet nga Shqipëria sapo të përfundojë mandatin.

Me tonë të ashpra Kryemadhi shprehet se Shahini nuk duhet thjesht të japë dorëheqjen dhe të largohet por duhet të mbajë përgjegjësi për të gjitha ato që ka bërë në krye të ministrisë së Arsimit.

“Besa Shahini nuk duhet thjesht të japë dorëheqjen dhe të largohet por duhet të mbajë përgjegjësi për të gjitha ato që ka bërë në krye të ministrisë së Arsimit.

Në besojmë te të rinjtë dhe duke besuar te të rinjtë arritëm gjithmonë për të fituar beteja të rëndësishme dhe në fakt për një familje gjëja më e rëndësishme janë fëmijët. Për një familje arsimimi i fëmijëve është më i rëndësishmi. Për një familje e ardhmja e fëmijëve është më e rëndësishme. Prindërit për fëmijët bëjnë çdo gjë. Prindërit për fëmijët japin jetën dhe ne si LSI gjithë bazën tonë, gjithë forcën tonë e kemi te të rinjtë dhe aty do investohemi tek angazhimi i të rinjve për t?u përfshirë ata, për të qenë pjesë e vendimmarrjes.

Një pjesë e juaja kanë qenë viktimë e maturës shtetërore, një pjesë tjetër janë ende të pasigurt se çdo të ndodhë me maturën shtetërore dhe pastaj dëgjomë që ministrja thotë që ?unë do iki tani se mbarova punë dhe nuk rri më në Shqipëri?. Si mund të ikë ajo pa dhënë llogari për atë çfarë ka bërë? Më e pakta të na japë përgjigje se çfarë bëri Turi. Mos lejoni që të vendosin të tjerët për fatin tuaj! Vendosni ju për fatin tuaj?, tha Kryemadhi, gjatë turit të saj të takimeve me të rinjtë./CNA.al

Lajmet e fundit nga