Connect with Us

Kur do përgjigjet Monika për pyetjet që i bën çdo shqiptar

Politikë

Kur do përgjigjet Monika për pyetjet që i bën çdo shqiptar

Publikuar

-

Opozita shqiptare, një nga shtyllat e saj kryesore ka LSI-në e Ilir Metës, që sot drejtohet dhe menaxhohet nga bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi.

Me “shpatë” në dorë, si të ishte shenjtore e ndershmërisë, përfaqësuesja më e korruptuar e fëlliqësisë së sistemit tonë politik, sa herë shfaqet na flet për ndershmëri, na flet për oligarkë, na flet për qeveri.

Sa për ndershmërinë politike të Monikës, e dinë të gjithë shqiptarët se çfarë përfaqëson. Me argumentin e saj që s’ka punuar kurrë në shtet, Mona do të tregojë se është e ndershme. Por, me rrogën e një njeriu që s’ka punuar në shtet dhe atë të burrit në zyrat e shtetit, nuk i shkollon dot që në gjimnaz fëmijët në Angli e më pas me po të njëjtat rroga në universitetet më të mira të Mbretërisë së Bashkuar.

Shumë prej këtyre biznesmenëve të pasur të Shqipërisë, disa prej të cilëve me lidhje të forta me PD-në, me 30 vite punë, me hile ose jo me qeverinë, i kanë cuar dhe mund t’i cojnë dhe të studiojnë fëmijët jashtë vendit, gëzojnë prona e pasuri, sepse janë marrë me biznese.

Por, Mona me Liken ku i gjetën paratë? Pasi për tre fëmijë do të duheshin së paku gjysëm milioni euro. Rroga e Ilirit nuk i mbulon për 5 vite.

LEXO EDHE:  Rama thumbon opozitën/ Doktoresha e shkencave dhe bashkëvuajtësi i saj ngrohën vezë

Dhe për Monën, halli është biznesi, se na bashkëpunon me qeverinë e korruptuar të Ramës, kurse Mona dhe Iliri janë simboli i “ndershmërisë”, në 30 vite politikë.

Për ta mbyllur, me qeverinë dhe Edi Ramën që Mona e shan aq shumë, a nuk është kjo zonjë dhe Likja i ngjalave që e sollën Edi Ramën dhe Rilindjen në pushtet në 2013, pasi i lanë Sali Berishës katër të vrarë në Bulevard?!

A nuk është e njëjta Mona që Edi Ramën e quante një njeri special?!

Të gjithë pyesin se çfarë ka ndryshuar?

Në fakt nuk ka ndryshuar asgjë. Rama është ai që ka qënë. Po aq i pandershëm, po aq i padrejtë dhe po aq i paaftë. Monika ka ngelur po aq hajdute, me objektiv të qartë për të zhytur duart në korrupsionin e pushtetit, të cilin Rama sot po e përdor vetëm për vete dhe Mona nuk po merr asnjë copë. Kaq e thjeshtë është e gjitha.

Në fund presim përgjigjet e Monës, apo të Likes tonë president, të na tregojnë përralla me pasuri të trashëguara dhe milionat e eurove të pajustifikuara./ CNA.al

Shitën pasurinë për t’i shpëtuar burgut/ Meta-Kryemadhi, zhdukën vilën në Gjirin e Lalzit dhe miliona euro

Pasuri marramendëse/ Meta dhe Kryemadhi “të zhytur” në luks

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nazarko zbulon gabimin e Bashës/ Humbi shumë vota për shkak të aleancës me LSI-në

Publikuar

-

Nga

Nazarko zbulon gabimin e Bashës/ Humbi shumë vota për shkak të aleancës me LSI-në

Analisti Shpëtim Nazarko, ka analizuar mbrëmjen e sotme humbjen e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit.

Tkurrjen e mbështetjes për PD-në, ai e lidh me aleancat që Lulzim Basha ka lidhur gjatë kohës që ka qëndruar në opozitë.

Nazarko tha në emisionin “Real Story” se kreu i PD-së ka humbur shumë vota për shkak të aleancës së tij LSI-në.

Unë mendoj që Basha do të fitonte normalisht, sepse ka disa pika që gjykoj si një njeri që spostohem prapa në histori. Një nga gabimet e mëdha është që ai ka thënë njeri Berishës, kur bëri aleancë me Metën, deri kur do të bëhej ajo? Ja pse unë do e zgjidhja prapë Bashën në krye të PD. Unë pëlqej që ngjarjet t’i gjykoj si një njeri që rri 10 vite prapa.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ Arjan Curi tregon kush fshihet pas fushatës së Ramës dhe Bashës

LEXO EDHE:  Zgjedhjet e 25 prillit/ Arjan Curi tregon kush fshihet pas fushatës së Ramës dhe Bashës

Nga 2009 deri në vitin 2021 PD ka humbur dhe unë mendoj që Basha tani, ka humbur për shkak ë aleancës me LSI-në, sepse janë 160 mijë vota. Këto vota Basha thotë që më është dashur shumë t’i nxjerr nga qypi. Basha ka pasur dy probleme të mëdha.

Ka teori konspirative që është bërë bashkë me Ramën për të hequr qafe Metën. Madje dhe presidenti tha që më nxorën në pritë. Kjo është tipike e dinakëve, dembelë. Unë s’i jap meritë Bashës. Basha që kur e ka marrë në 2013-ën duhej të merrej me këtë histori”, tha Nazarko./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD nuk duhet ta lëshojë Berishën”/ Arjan Çani: Ja pse kjo parti ka mbetur vetëm

Publikuar

-

Nga

“PD nuk duhet ta lëshojë Berishën”/ Arjan Çani: Ja pse kjo parti ka mbetur vetëm

Arjan Çani, ka deklaruar se Partia Demokratike duhet ta mbrojë Berishën, sepse vetë partia ka fytyrën e tij.

Çani në emisionin Të Paekspozuarit me Ylli Rakipin u shpreh se një nga gabimet e PD-së, është se nuk ka aleanca dhe mbështetje ndërkombëtare, ndaj ka mbetur vetëm.

PD nuk duhet ta lëshojë Berishën në këtë moment, do të ishte një gafë e madhe. Ajo parti ka fytyrën e Berishës. Problemi i kësaj partie është që ajo nuk ka arritur dot të bëjë aleancat e duhura me aktorë të huaj. Nuk është problem që kjo parti ka Berishën, por se kjo parti ka mbetur vetëm.

Le të marrim hipotezën sikur kjo parti të kishte, rusët mbrapa. Mendoni se Berisha do të ishte në këtë situatë? Sigurisht jo. Berisha do të ishte i mbrojturi i njërës palë.

Rama është njeriu i zgjedhur i amerikanëve.  Berisha dhe Basha kë kanë mbrapa? Kur ti je në syrin e perandorisë, duhet të mbrohesh apo jo? Me kë do të mbrohesh? Duhet të zgjedhin aleatë, duhet të ishin të mbrojtur.

Gabimi i partisë nuk është se ka fytyrën e Berishës, por se është vetëm. Cfarëdo të bëjë PD për amerikanët, ata i kanë sytë nga Rama. Si ka mundësi që PD është vetëm? Përse i ka munguar ky vizion?“, tha ndër të tjera Çani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha nuk ka më mbështetje”/ Nishani: Lista e anëtarësisë është tkurrur

Publikuar

-

Nga

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani u shpreh se Lulzim Basha nuk ka më mbështetje nga demokratët ndonëse ai u zgjodh në krye të opozitës.

Në një intervistë për emisionin “Të paekspozuarit” të Ylli Rakipit, Nishani tha se anëtarësia është zvogëluar me rreth 25 mijë anëtarë në krahasim me vitin 2013, ku shtoi se dita e zgjedhjeve nuk mori miratim unanim në Kryesi, ndrësa në Këshill nuk u diskutua fare për këtë çështje.

Bënim takime në një qark, 80% e njerëzve që takuam në një kafe me njëri tjetrin thoshin gjëra të tjera me ne thoshin gjëra të tjera. Me Bashën nuk ishin të kënaqur, por nuk donin të përçanin partinë.

Në Këshillin Kombëtar nuk është diskutuar data e zgjedhjeve. Vendimi që erdhi për tu votuar ishin vetëm emrat e komisionerëve. Në kryesi nuk ka qenë votimi unanim, sepse Alizoti ka abstenuar, ndërsa Bylykbashi dhe Alibeaj kanë qenë kundër.  Në 2013 në listë kanë qenë 103 mijë anëtarë, ndërsa tani ka shkuar 75 mijë”, shprehet Nishani./ CNA.al

LEXO TE PLOTE