Connect with Us

Basha ikën me pushime/ Zbulohet mashtrimi i tij i radhës

Politikë

Basha ikën me pushime/ Zbulohet mashtrimi i tij i radhës

Publikuar

-

Kreu i PD Lulzim Basha ështe thjesht nje gënjeshtar dhe mashtrues profesionist.

Në rrjete sociale dhe media ai shfaqet duke bërë takime me strukturat qytet më qytet, ndërkohë që ka iku me pushime.

CNA.al ka mësuar se Basha që ndryshe quhet holandezi fluturues ka  nisur pushimet, ndersa në televizione jepen kasetat sikur Luli po zhvillon tur takimesh.

Ai po qëndron në  Holandë prej disa ditesh, ndërsa  mediat japin kasetat që shpërndan zyra e shtypit të tij.

Njësoj si kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, që mashtron me kaseta, ndërkohë që ndodhet diku tjetër, njësoj po vepron dhe vellai i tij siamez edhe Lulzim Basha.

Basha ka kryer gjashtë apo shtatë takime në ditë, te cilat jane mbajtur rezerve dhe jepen ne media, por në fakt ai ka nisur pushimet.

Është bërë më keq se Veliaj për mashtrim ne media, megjithëse ky i fundit po nis mandatin e dytë, ndërsa Basha ka mbetur me gisht ne gojë, pasi i dorëzoi 61 Bashkitë në tavolinë Ramës, ska asnje keshilltar, asnje deputet, vetem avokaten e familjes qe e ka emeruar avokate populli.

LEXO EDHE:  "Edhe pse nuk njihemi, unë..."/Pas skandalit të mashtrimit, Fifi ka dy fjalë për Loredanën

CNA.al, ka mësuar se ka një javë që ka mbaruar takimin në Krujë, ndërsa e shfaq në media dhe rrjete sociale ditën e sotme.

Se është mashtrues dhe gënjeshtar e ka treguar të paktën që nga koha kur u dogjën mandatet.

Pas çdo proteste ai gënjejte hapur se Rama kishte rënë, dhe sa herë që flitej për zgjedhjet, deklaronte se me 30 Qershor nuk do bëheshin zgjedhjet, ndërkohë që ndodhi e kundërta.

Siç duket është mësuar me mashtrime dhe e ka të vështirë të heqë dorë prej tyre, e ka ves.

Dhe nga njëra anë shfaqet sikur po bën aktivitet , madje dhe të ngjeshura, por realisht po pushon në Holandë. Gënjen shqiptarët me takime dhe ikën në Hollandë, për të vaditur tulipanët.

Mëngjesin e datës 2 Gusht, Basha është nisur për në Holandë, ndërsa shqiptarët kanë tre ditë shohin kronikat e servirura nga zyra e e tij e shtypit.  Duke iu hedhur kështu hi syve qytetarëve, sikur është në aktivitete politike, ndërkohë që ka lënë vendin, që prej tre ditësh./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nuk prodhoi pasoja”/ Imami: Shkarkimi i Presidentit i vështirë

Publikuar

-

Nga

“Një akt që nuk prodhon pasoja nuk gjykohet!” Kështu u shpreh ish ministri dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Arben Imami teksa ka komentuar raportin e Komisionit të Venecias dhe nismën e mazhorancës  për shkarkimin e Presidentit Meta.

“Opinioni i Venecias është i rëndësishëm, për shkak se aty janë celebritete të së drejtës Europiane.

Sigurisht dhe atyre u ushtrohet presion politik, e rrumbullakosin ndonjëherë gjuhën, por kanë mbajtur një qëndrim serioz.

Unë them që akti i Presidentit nuk ka dhënë asnjë pasojë. Shkarkimi i një presidenti don arsye shumë të forta. Për mua nuk ka pikë rëndësie është apo jo dekreti i Presidenti në përputhje me Kushtetutën.

LEXO EDHE:  Zbardhet skema e mashtrimit/ Arrestohet 38 vjeçarja

LEXO EDHE:  Mashtruan qytetarët për Tramin/ Dyshja Rama-Basha kapen duke gënjyer

Është një akt që nuk ka dhënë pasoja në politike, dhe duke qenëse ka argument që mund të ketë kapërcyer, edhe këtë e vendos Gjykata Kushtetuese, atëherë çdo përpjeke në ketë drejtim nuk është e mençur, dhe e mirë për stabilitetin e vendit.

Një akt që nuk prodhon pasoja nuk gjykohet”, theksoi Imami./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Imami: Opozita nuk është në vendin e duhur

Publikuar

-

Nga

Ish ministri dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Arben Imami ka folur për situatën politike në vend  dhe  çeljen e negociatave për Shqipërinë.

I ftuar në studion e “Mbrëmja në ABC”, Imami u shpreh se megjithëse jemi në një situatë presioni dhe nevoje për të na patur brenda bllokut, Shqipëria nuk e merr dot.

“Dështimi i Shqipërisë për të marrë negociatat, është dështim i Partisë Socialiste dhe kryetarit të saj për të disatën herë.

Sivjet ka një shans, jo për shkak të Shqipërisë, por sepse SHBA janë shumë të intesuara që të ketë një stabilitet në rajon, dhe kjo e bën të domosdoshme futjen e Shqipërisë.

Megjithatë ende ka vende skeptike, jo ndaj Evropës së Madhe por ndaj Shqipërisë. Nuk realizohet sepse deficensat e brendshme këtu janë aq të mëdha.

LEXO EDHE:  Cilësia e produkteve ushqimore/ Zbulohet mashtrimi me vajin e ullirit

LEXO EDHE:  Vendimi për 23 protestuesit/ Basha: Kjo është fytyra e regjimit kriminal të Ramës

Jemi në këtë situatë që me gjithë presioni edhe nevojën për të na pasur, Shqiperia nuk e merr dot për shkak të tre-katër vendeve.”

I pyetur nëse opozita ka ndonjë përgjegjësi, për shkak të djegies së madateve, çka solli dhe këtë situatë politike në vend, Imami u shpreh se opozita nuk ka ndikuar, sepse nuk mund të ndikojë nga pozicioni që vullnetarisht ka marrë.

“Opozita nuk ka asnjë lidhje me këtë çështje sepse nuk është në vendin ku duhet të ishte opozita. Pra nuk është parlamentare dhe nuk mund të ndikojë nga pozicioni që vullnetarisht ka marrë. Opozita duhet të ishte kontroll.”, theksoi Imami/ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Altin Goxhaj: Pse jam kundër neootomanizmit dhe pro Turqisë

Publikuar

-

Nga

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka reaguar pas sulmeve të fundit turke kundër Sirisë. Goxhaj shprehet se është totalisht kundër ndikimit turk dhe erdoganizmit në Ballkan, mirëpo e mbështet përpjekjen e Turqisë për të mbrojtur kufijtë e saj kundër Sirisë në këtë rast.

“PSE JAM KUNDËR NEOTOMANIZMIT NË BALLKAN POR PRO TË DREJTËS SË TURQISË TË MBROJË KUFIJTË DHE INTERESAT E VETA! Dhe cilët janë hipokritët më të mëdhenj..

Unë jam totalisht dhe absolutisht kundër ndikimit neotoman dhe erdoganizmit në Ballkan por Turqia ka të drejtë të mbrojë kufijtë dhe interesat e saj nga rreziku që i vjen nga Siria!

Unë jam pro Turqisë në këtë rast!

Natyrisht që ka dhe viktima ka se nuk ka luftë pa viktima! Viktima civile dhe të pafajshme pati edhe në Afganistan kur ndërhyri Koalicioni i drejtuar nga SHBA përfshi edhe Turqinë dhe Shqipërinë! Po ashtu pati viktima civile të pafajshme edhe kur ndërhyri Koalicioni i drejtuar nga SHBA u mori pjesë edhe Shqipëria! Por po ashtu pati viktima civile shqiptare të Kosovës kur ndërhyri NATO në ishJugosllavi për të çliruar Kosovën!

LEXO EDHE:  Zbardhen detaje të reja/ Fluks denoncimesh për ish bashkëshorten e Bojken Lakos

LEXO EDHE:  Mashtruan qytetarët për Tramin/ Dyshja Rama-Basha kapen duke gënjyer

Ndaj është hipokrizi tipike nga liberalët e Sorosit që ulërasin kundër Trump pse tërhoqi trupat amerikane nga Siria duke mos penguar forcat Turke anëtare të NATOs dhe aleat të SHBA që të mbrojnë interesat kombëtare të Turqisë!

Por hipokrizia e hipokrizive është neotomanistëve gjakprishur të Tiranës dhe Kosovës që e duan Shqipërinë dhe Kosovën si vilajete të Stambollit që deri dje mbushnin facebookun me hashtage dhe slogane “Pray for Palestina”, “Pray for Syria”, pray për këtë e pray për atë dhe sot heshtin për viktimat civile në Irak sepse ato i shkakton Padishahu i tyre!!! Ncncncncncccc

E mira e ndërhyrjes së Erdoganit është edhe sa do zbresë temperatura e pray-ve hipokrite të hipokritëve të Erdoganit në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe trojet shqiptare në Serbi për ca kohë 🙂 “Do na gjejnë qetësi veshët për pak kohë”

LEXO TE PLOTE