Connect with Us

Kalon në “sitën” e Vettingut/ Zbardhet vendimi për kryeprokurorin e Krujës

Aktualitet

Kalon në “sitën” e Vettingut/ Zbardhet vendimi për kryeprokurorin e Krujës

Publikuar

-

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur rikonfirmimin  në detyrë të drejtuesit të Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano.

Trupa gjykuese e përbërë nga Olsi Komici, Lulzim Hamitaj dhe Suela Zhegu, vendosi se Çano është i përshtatshëm për vijimin e detyrës.

Prokurori Petrit Çano e ushtron funksionin e tij prej më shumë se 20 vitesh në rolin e drejtuesit. Ai ka drejtuar Prokurorinë e Vlorës në vitet 2000-2008 si dhe atë të Lushnjes në vitet 2008-2015.

Me dekret të Presidentit të Republikës, Çano është emëruar drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë prej vitit 2015./ CNA.al

Nesër në Vetting/ Zbardhet pasuria e drejtuesit të Prokurorisë së Krujës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Rama uron besimtarët myslimanë/ Gëzuar Bajramin shqiptarë kudo ndodheni

Publikuar

-

Nga

"Nuk shoh rrezik"/ Rama: Jemi më se gati për të hyrë në rrugën e negociatave

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë shqiptarë kudo që ndodhen.

Rama ka publikuar një këngë të kënduar nga këngëtarja Rosela Gjybegu për të uruar besimtarët myslimane.

‘Gëzuar Bajramin shqiptarë kudo ndodheni’- shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“40-vjeçari ishte lyer me benzinë”/ Policia informacion për incidentin te sheshi “Skënderbej”

Publikuar

-

Nga

Aksident në Kamëz/ Plagosen tre të mitur, dërgohen me urgjencë në spital

Policia e Tiranës ka dhënë informacionet e para në lidhje me ngjarjen  e mëngjesit të sotëm gjatë ceremonisë së faljes së besimtarëve myslimanë në sheshin ‘Skënderbej’.

“Më datë 13.05.2021, rreth orës 07:05, në sheshin “Skenderbej” shtetasi B. G., rreth 40 vjeç, ishte lyer me benzine dhe dyshohet se kishte qëllim të vetëdigjet, por është ndaluar nga disa qytetarë aty në afërsi. 40-vjeçari është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr.1. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Incident në ceremoninë e faljes së Namazit/ Një 40-vjeçar tentoi të vetëdigjej me benzinë

Publikuar

-

Nga

Një person ka tentuar të futet mes besimtarëve gjatë ceremoninë duke bërë edhe thirrje të tipit si ‘S’ka Zot, duhet me ik nga kjo jetë’.

Një 40 vjeçar, me iniciale B.G,, ishte lyer me benzine dhe dyshohet se kishte qëllim të vetëdigjet. 40-vjeçari është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr. 1 dhe policia po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:  Dvorani dhe Zaganjori në gjyqësor/ Ish-ministri Jashtëm ngre alarmin

LEXO EDHE:  Gjosha takon Ambasadorin polak/Drejtësia i hp rrugën çeljes së negociatave

Ai është neutralizuar fillimisht nga besimtarët ndërkohë që më pas e kanë marrë forcat e policisë të cilat e kanë prangosur.

Zëvendëskryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Taulant Bica, e cilësoi në një prononcim për mediat një incident sporadik, që nuk ka të bëjë me besimin.

Nga ana tjetër policia ka njoftuar se po punon për sqarimin e mëtejshëm të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE