LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Me këtë recetë mund t’i largoni qimet në fytyrë për 15 minuta

15 Mars 2017, 16:27, Lifestyle CNA

Largimi i qimeve të padëshiruara nga fytyra kurrë nuk ka qenë më i lehtë dhe kjo falë vetëm dy përbërësve. Për të arritur një gjë të tillë ju duhet vetëm qumësht dhe xhelatinë.

Përzini 1 porcion xhelatinë në 2 porcione qumësht. Përzini të dy përbërësit mirë dhe vendosni në mikrovalë për 15 sekonda. Aplikoni maskën në tërë fytyrën tuaj duke aplikuar 2-3 shtresa nga kjo maskë. Lëreni të thahet plotësisht dhe më pas largojeni nga fytyra.

Krejt kjo procedurë merr afro 15 minuta kohë dhe rezultatet janë të mahnitshme. /CityNews 

 

 

Lajmet e fundit nga