LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

VIDEO/ Një penallti “tërboi” Tiranën, shikoni momentin e 11-metërshit për Bylisin

25 Maj 2023, 18:47, Sport CNA

VIDEO/ Një penallti “tërboi” Tiranën, shikoni

Ndeshja e Superligës mes Bylisit dhe Tiranës e luajtur në Rrogozhinë përfundoi 2-2, por pati mjaft polemika.

Gjithçka lidhet me penalltinë e akorduar në favor të ballshiotëve, 11-metërsh ky që bëri që sfida të mbyllej në barazim. Në minutën e 84-të, Behiratche ndërhyn ndaj Kaçorrit dhe për kryesorin Kridens Meta ishte penallti.

Për të shuar dyshimet u nevojit konfirmimi i VAR, i cili mori disa minuta kohë. Gjithsesi, edhe në fund të sfidës pakënaqësia ishte e madhe e barshbluve sa i takon këtij episodi.

Lajmet e fundit nga