LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U largua nga Skënderbeu, Memelli mund të drejtojë ekipin tjetër të Kategorisë së Parë

24 Nëntor 2022, 15:14, Sport CNA
U largua nga Skënderbeu, Memelli mund të drejtojë ekipin
Migen Memelli

Apolonia nuk po gjen dot trajner. Situatë e paprecedentë për fierakët, që e kanë stolin bosh prej 22 shtatorit. Që kur u largua trajneri Klevis Dalipi, nuk e kanë zëvendësuar dot.

Ekipi është “komanduar” provizorisht prej drejtorit Mariglen Kule dhe përgatitësit Dario Dian, por kjo gjendje duhet të marrë fund. Të paktën këtë duan drejtuesit, paçka se deri më tani janë hasur në refuzim.

Pas Besmir Shabanit, edhe Ivan Gvozdenoviç tha “jo”. I pari ishte i prerë në vendimin e tij, ndërsa të dytin e pengonte kontrata trevjeçare.

Emri i radhës që doli në skenë te bardhejeshilët është Migen Memelli, i saposhkarkuar nga Skënderbeu. Ky i fundit ka folur ekskluzivisht për “Panorama Sport”, duke u dhënë fund zërave që e lidhin drejtpërdrejt me Apoloninë. Pranon se ka pasur një bisedë, ndonëse i ka dhënë pak kohë vetes.

“Po, është e vërtetë që jam kontaktuar nga Apolonia. Më saktë, kam pasur një telefonatë të shkurtër me drejtuesit më të lartë fierakë. Këta të fundit shprehën interesin e tyre për të qenë unë numri një i pankinës.

E kam vlerësuar dhe e vlerësoj shumë skuadrën e Apolonisë, por për momentin do të pushoj. Kjo do të thotë që nuk e kam pranuar ofertën e tyre për të marrë drejtimin e skuadrës fierake.

Dëshiroj më së shumti që kjo periudhë të më shërbejë për të analizuar më mirë dhe më ftohtë gjërat në të ardhmen”, tha trajneri pogradecar.

Lajmet e fundit nga