LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në Serbi tallen me lojtarin shqiptar që i befasoi të gjithë: Është për libër “Guinnes”, do të hyjë në historinë e futbollit

4 Tetor 2022, 15:29, Sport CNA

Në Serbi tallen me lojtarin shqiptar që i befasoi të gjithë:

Nëse më parë jemi mësuar me lojtarë shqiptarë që nuk e kanë shumë të qartë Kombëtaren që do të përfaqësojnë, Shaban Zenku është rasti më ekstrem.

Ky lojtar ka ndërruar 3 përfaqësuese në vetëm 10 muaj. E nisi te Kosova, e vazhdoi te Shqipëria dhe pritet që ta përfundojë te Maqedonia e Veriut.

Mbi këtë rast ka shkruar edhe media serbe, “Kurir”, duke u tallur me rastin në fjalë: “Ka hyrë në historinë e futbollit europian, në mos në librin “Guinnes”, shkruhet nga media serbe për lojtarin e Borussia Monchengladbach.

Lajmet e fundit nga