LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditja si Zidane kushton shtrenjtë, Xhaka dënohet me tetë ndeshje

8 Maj 2023, 17:50, Sport CNA

Goditja si Zidane kushton shtrenjtë, Xhaka dënohet me tetë

Taulant Xhakës i ka kushtuar shtrenjtë veprimi josportiv që e bëri në fundjavë në derbin mes Baselit dhe Zurichut.

Futbollisti shqiptar u ndëshkua me karton të kuq pasi e goditi me kokë në gjoks lojtarin kundërshtar në “stilin Zidane”.

Për këtë, sot Xhaka mori një dënim të rëndë nga Federata Zvicerane e Futbollit, duke u dënuar me tetë ndeshje. Atij nuk i mjaftoi kërkimi i faljespër veprimin e bërë.

Lajmet e fundit nga