LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Debutoi" në Superkupë, risia do të aplikohet në Serinë A në fundjavë

23 Janar 2023, 14:41, Sport CNA

"Debutoi" në Superkupë, risia do të aplikohet në

Duke filluar nga kjo fundjavë në Serinë A do të përdoret një tjetër teknologji që ka si qëllim të minimizojë gabimet në futboll.

Mediet italiane bëjnë me dije, se pas bëri “debutimin” në finalen e Superkupës së Italisë mes Milanit dhe Interit më 18 janar në Ryadh, tashmë “offside” gjysmautomatik do të përdoret edhe në kampionatin kryesor të futbollit italian.

Duke folur për këtë risi, arbitri italian Gianluca Rocchi sqaroi: “Ndoshta do ketë një vonesë në fillim, por gjëja më e rëndësishme është saktësia e vendimit.”

Lajmet e fundit nga