LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sherr në Kuvend/ Dashnor Sula përplaset fizikisht me Çollakun, ndërhyn garda

10 Nëntor 2023, 10:16, Politikë CNA
Sherr në Kuvend/ Dashnor Sula përplaset fizikisht me Çollakun,
Kreshnik Çollaku dhe Dashor Sula

Deputetët e opozitës, Kreshnik Çollaku dhe Dashnor Sula janë konfrontuar fizikisht në Kuvend.

Sherri nisi për shkak të pjesëmarrjes së deputetit të Lulzim Bashës, Kreshnik Çollakut në Komisionin e Çështjeve Europiane.

Fillimisht ata kanë debatuar me njëri-tjetrin në sallën ku po zhvillohej mbledhja dhe janë “përplasur” sërish kur dolën jashtë.

Ata kanë ofenduar njëri-tjetrin dhe në një moment Sula e qëllon lehtë me dosje. Është dashur ndërhyrja e Gardës së Republikës që dy deputetët të ndahen.

Pjesë nga debati:

Çollaku: Të foli njeri?

Dash Sula: O udhëheqës i madh…

Çollaku: Mos më bëj si trim mua se e di unë çfarë je…

Çollaku: Servil, legen!

Dash Sula: Ti je mashtrues, kështu ke qenë gjithë jetën tënde!

Çollaku: Je servil, bën si opozitar, e në darkë çon mesazhet. Hapi letrat të shohim ku i ke tenderat./ CNA

Lajmet e fundit nga