Më shumë se 48 vite karrierë/ Bujar Qamili zbulon punën që bënte para se të merrej me muzikë

20 Qershor 2022, 09:36, Lifestyle CNA

Më shumë se 48 vite karrierë/ Bujar Qamili zbulon punën

Bujar Qamili është një nga artistët që numëron rreth 50 vite karrierë në muzikë. Breza me radhë janë rritur me muzikën e tij dhe këngët e bukura shkodrane. Së fundi, i ftuar në "Abc e mëngjesit",  Bujar Qamili rrëfeu fillimet e tij në muzikë dhe cili ishte personi që spikati talentin e tij.

Artisti rrëfeu se në fillim ka punuar në një fabrikë cigaresh me Gëzim Krujën të kaluar më pas te kaldajet për disa vite.

Gjatë kësaj periudhe merrej edhe me muzikë.

Ka qenë një ndërmarrje që kur jepej koncerti vinte dhe shihte Tano Banushi dhe shumë të tjerë, shihnin talentet dhe i merrnin. Kur më dëgjojnë duke kënduar, fill të nesërmen më marrin në telefon në Teatro.

Ishte Haki Katroshi, profesor i trombos në RTSH, dhe tha ti je ai çuni që ka kënduar mbrëmë. Urgjentisht me e sjellë në Tiranë sepse do ta fusim në festivalin e radios”, - tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga