LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘I premtova djalit që do kthehesha"/ Rrëfimi prekës i ish-Miss Kosovës për betejën me kancerin

21 Tetor 2023, 09:22, Lifestyle CNA
‘I premtova djalit që do kthehesha"/ Rrëfimi prekës i
Afërdita Paqarada

Afërdita Paqarada, vajza që u shpall më e bukura e Kosovës në vitin 1990, ka rrëfyer jetën e saj përgjatë viteteve të fundit, të cilat nuk kanë qenë edhe aq të lehta për të. 

Në një intervistë televizive ajo ka rrëfyer betejën me kancerin, ku nënvizoi se më të vështirë këtë situatë e ka pasur me fëmijët e saj. 

“Nuk hezitoj ta ndaj periudhën time. Është një betejë që nuk e di a e fiton. Në momentin kur merr lajmin përmbyset bota.Ishte shumë e vështirë t’u tregoje miqve, familjarëve, por akoma më e vështirë ishte t’u tregoja dy fëmijëve. Vajzës, Arbës nuk ia shpjegova me detaje se ishte e vogël, ndërsa djalit i bëra një premtim që do kthehesha shëndoshë e mirë. U mobolizova për të luftuar.”, u shpreh Paqarada.

Ajo u dha një mesazh të gjithë grave që vuajnë nga kanceri. 

"Mos u dorëzoni. Mrekullitë ndodhin, nëse lufton dhe beson ia arrin", u shpreh ajo./ CNA

 

Lajmet e fundit nga