LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mbi 45 kg kokainë në pula/ Zbulohet itinerari i anijes, si hyri me drogë në Portin e Durrësit

16 Qershor 2022, 10:36, Kronika CNA
Mbi 45 kg kokainë në pula/ Zbulohet itinerari i anijes, si hyri me
Foto ilustruese

45 kg kokainë janë zbuluar mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit.  Anija vinte nga Brazili dhe kishte destinacion Maqedoninë e Veriut.

Sot është zbuluar intinerari i anijes “Contship Eco” i ngarkuar me pula me drogë

Me 12 qershor anija e nisur nga Brazili ka hyrë në portin e Pireut, Greqi dhe që andej me 13 qershor është nisur për në Shqipëri, ku edhe u kap droga.

Sot raportohet se anija është nisur sërish drejt portit të Pireut, në Greqi.

Për kokainën në pula, janë arrestuar dy persona, njëri në Prishtinë dhe tjetri në Tiranës.

Bëhet fjalë për Arben Ferizin, administratori i kompanisë që kishin porositur pulat dhe Egert Vargu, agjent doganor dhe njëherësh këshilltar bashkiak në Tiranë dhe jo vetëm./CNA.al

Mbi 45 kg kokainë në pula/ Zbulohet itinerari i anijes, si hyri me

Lajmet e fundit nga