LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

NATO paralajmëron Vuçiçin/ Nëse rrezikohet stabiliteti në Kosovë, jemi të gatshëm të ndërhyjmë

3 Gusht 2022, 17:00, Kosova & Bota CNA

NATO paralajmëron Vuçiçin/ Nëse rrezikohet stabiliteti

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin serb Aleksandër Vuçiç, lidhur me ngjarjet e fundit në veri të Kosovës.

Me anë të një postimi në "Twitter", Stoltenberg shprehet se të dyja palët duhet të angazhohen në mënyrë konstruktive në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja dhe të zgjidhin dallimet përmes diplomacisë.

Gjithashu, numri një i NATO-s ia ka bërë të qartë kreut të shtetit serb, se nëse do të cenohet stabiliteti i Kosovës, forcat Euroatlantike janë të gatshme të ndërhyjnë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga