LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos harroni çadrat/ Vijojnë reshjet e shiut

2023-05-12 07:01:00, Sociale CNA

Mos harroni çadrat/ Vijojnë reshjet e shiut

Ditën e sotme vendi ynë do te ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim  nga kuadrati i jugut  me shpejtësi mesatare 1-7m/s, ndërsa përgjatë pjesës bregdetare fiton shpejtësi 10-13m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat parashikohen  në zonat malore 8 deri 19°C, në zonat e ulëta 8 deri 25 °C, në zonat bregdetare 10 deri 23°C./ CNA.al

Lajmet e fundit nga