LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto “bombë”/ Njihuni me efektiven e policisë që po tërbon rrjetin me format e saj

2023-09-21 14:03:00, Lifestyle CNA
Foto “bombë”/ Njihuni me efektiven e policisë që po
Alexa Narvaez

Alexa Narvaez është efektive policie por edhe shumë e famshme në rrjetet sociale, ku numëron mbi 2 milionë ndjekës.

Kolumbiania ka tërhequr vëmendjen e të gjtihë ndejkësve në Tik Tok apo Intagram me format e saj shpërthyese.

Oficerja Narvaez hapi llogarinë e saj në TikTok, si një mënyrë për t’u lidhur me komunitetin dhe për të treguar një anë ndryshe të zbatimit të ligjit.

Në një fare të shkurtër, efektivja seksi mori milionë shikime në videot e saj të postuara në rrjetet sociale ku shumica e tyre e komentojnë për format e saj perfekte.

Nga ana tjetër ajo shprehet se pasioni i saj është t’i shërbejë komunitetit të saj si oficere policie.

“Unë e dua punën time dhe dua të ndihmoj njerëzit”, thotë ajo.

Ka patur shumë kritika se pamja e saj mund të ndikojë në punë, por Alexa është shumë e qartë në atë aspekt pasi nuk përzien jetën e mediave sociale me atë të punës.

  “Unë jam mirënjohëse për mundësinë për t’u lidhur me njerëzit në një nivel personal dhe për t’u treguar atyre se policët janë gjithashtu njerëz”, është shprehur ajo.  / CNA

 

Lajmet e fundit nga