LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më të fuqishme në botë, mes tyre edhe Giorgia Meloni

2023-12-06 10:47:00, Lifestyle CNA

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

Ursula von der Leyen, Presidentja e Komisionit Europian, është gruaja më e fuqishme në botë.

Këtë përfudnim ka nxjerrë revista prestigjoze “Forbes”, e cila ka listuar 10 gratë më të fuqishme në botë.

Lista ka pësuar ndryshime për shkak se disa nga gratë më të fuqishme ranë ose u dorëhoqën nga pozicionet që kishin. Ndër ta përmendim lideret e politikës në Finlandë, Zelandë të re dhe Skoci, Sanna Marin, Jacinda Ardern dhe Nicola Sturgeon.

Gjithashtu Susan Ëojcicki dha dorëheqjen pas 9 vitesh si CEO e YouTube në krye dhe Martina Merz u largua nga posti i shefes ekzekutive e konglomeratit gjerman Thyssenkrupp. 

Nga ana tjetër, korrën sukses të madh Robyn Greë, e cila u bë gruaja e parë që drejtoi “Man Group”, këngëtarja Taylor Sëift, Beyonce dhe Barbie, apo edhe Giorgia Meloni.

Si rrjedhojë, Ursula von der Leyen është listuar e para, pasuar nga Christine Lagarde presidentja e Bankës Qendrore Europiane dhe zv.Presidentja e SHBA Kamala Harris.

E katërta listohet kryeministrja e Italisë Giorgia Meloni dhe e pesta këngëtarja Taylor Sëift.

Mes grave më të fuqishme “Forber” ka përfshirë dhe shumë emra të tjerë të njohur, siç janë këngëtarja Beyonce, Karen Lynch e kompanisë CVS të shërbimeve shëndetësore, etj.

Për më tepër, shihni listën e mëposhtme./ CNA

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

“Forbes” nxjerr listën/ Kush janë 100 gratë më

Lajmet e fundit nga