LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet një

2024-02-25 11:34:00, Kosova & Bota CNA

Zbulohet një

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka zbuluar një laborator droge në një fshat të Leposaviçit, si dhe e ka arrestuar një të dyshuar për këtë rast në Jarinjë, pikën kufitare me Serbinë.

"Shtëpia e barit" është gjetur në fshatin Granican të Leposaviçit ky dyshohet se po kultivoheshin bimë të kanabisit.

"Gjatë bastisjes në një dhomë të shtëpisë janë gjetur dhe sekuestruar rreth 23 bimë të mbjella të dyshuar si kanabis, me gjatësi prej 40 centimetra deri në 1.85 metra, si dhe pasje të tjera të cilat nevojiten për improvizimin e laboratorit (poça, ventilim etj.)”, thuhet në komunikatë.

Policia tha se një pjesë të bimëve të dyshuara si kanabis i ka marrë si mostra për testime laboratorike, ndërsa pjesën e mbetur e ka shkatërruar me urdhër të prokurorit./CNA 

Lajmet e fundit nga