LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bie Dollari, Euro në nivele më të ulta se Franga/ Kursi i këmbimit, 18 shkurt 2023

2023-02-18 08:11:00, Ekonomi CNA

Bie Dollari, Euro në nivele më të ulta se Franga/ Kursi i

Dollari amerikan ka shënuar rënie në tregun valutor.

Euro këmbehet në vlera më poshtë se Franga zviceriane.

Sot me 18 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.7 lekë dhe shitet me 108.6 lekë.

Euro blihet me 115.3 lekë dhe shitet 115.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.2 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116 lekë, ndërsa në shitje me 116.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.3 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bie Dollari, Euro në nivele më të ulta se Franga/ Kursi i

Lajmet e fundit nga