LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro vështirë të arrijë në kuotat e 120 Lekëve/ Kursi i këmbimit, 2 shtator 2022

2 Shtator 2022, 08:20, Ekonomi CNA

Euro vështirë të arrijë në kuotat e 120 Lekëve/

Euro është ngjitur lehtë në kursin e këmbimit. Për herë të parë në këtë sezon ka pasur një rënie drastike deri në 116 Lekë, çka duket se do të jetë e vështirë ngjitja e kësaj monedhe në kuotat e 120 Lekëve.

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116.9 lekë dhe shitet 118.5  lekë.

Euro blihet me 117.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 118.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 135 lekë, dhe shitet me 137 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 119 lekë, shitet me 120.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.5 lekë dhe shitet me 90.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro vështirë të arrijë në kuotat e 120 Lekëve/

Lajmet e fundit nga