LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhet vendore/ Shpëtim Idrizi konfirmon, futet vetëm "në betejë"

5 Nëntor 2022, 17:45, Aktualitet CNA

Zgjedhet vendore/ Shpëtim Idrizi konfirmon, futet vetëm "në

Kryetari i Partisë  Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi është shprehur se në zgjedhjet lokale nuk do të bëjë koalicion me asnjërën nga palët.

“Në qoftëse  flitet për një aleancë i bie që të mbyllet një marrëveshje. Një pjesë e  Partisë Demokratike ka bërë një aleancë me Partinë e Lirisë, ku duket që Partia e Lirisë i ka mëshuar më shumë vendeve për këshilltar, kurse Partia Demokratike është e lirë për kandidatë, e thënë ndryshe po të donim që të ishim pjesë e kësaj ose nëse do na bëhej një ftesë, ne do të duhej të diskutonim fillimisht me Partinë e Lirisë dhe pastaj me Partinë Demokratike, duhet të ishte e kundërta, për të gjetur një vend në listën e tyre. Gjithmonë në ka thënë pse dilni një herë me të majtët një herë me të djathtët. Na lejoni një herë të dalim vetëm.”- u shpreh Idrizi./CNA.al

Lajmet e fundit nga