LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Albana Fico shkatërroi QSUT-në/ 7 javë urgjenca jashtë funksionit

25 Mars 2024, 10:29, Aktualitet CNA
Albana Fico shkatërroi QSUT-në/ 7 javë urgjenca jashtë
Albana Fico

Albana Fico është larguar nga drejtimi i QSUT-së pas dështimit në menaxhimin e këtij institucioni të rëndësishëm shëndetësor.

Prej 7 javësh situata në Urgjencën e QSUT-së mbetet kaotike, pasi nuk ka asnjë zgjidhje nga autoritetet për qytetarët që shkojnë për të marrë ndihmën e shpejtë në këtë spital. 

Mësohet se nuk funksionon urgjenca e sëmundjeve të brendshme në QSUT dhe ajo e Kardiologjisë. Për 7 javë me radhë Fico nuk mundi të marrë asnjë masë, por detyroi qytetarët që të shkonin te Sanatoriumi apo Trauma për të marrë shërbimin. 

Ajo la të shkatërruar këtë institucion dhe gjatë këtyre javëve nuk pati asnjë deklaratë publike nga vetë ajo për të sqaruar se çfarë po ndodhte. 

Fico nën drejtimin e këtij institucioni nuk solli asnjë të re, përveç problemeve që krijoi.

Kunata e Bledi Çuçit dhe ish-kunata e Edi Ramës është shembulli si dështon duke dëmtuar themelet e një institucioni që po ngrihet me shumë mund, problematika e përpjekje. 

QSUT sot është më keq se kurrë që pas emërimit të Ficos në krye të këtij institucioni./CNA 

 

 

Lajmet e fundit nga