LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

(FOTO) Aeroporti “Nënë Tereza” vishet kuq e zi/ Udhëtarët festojnë me këngë dhe valle

28 Nëntor 2023, 15:38, Aktualitet CNA

(FOTO) Aeroporti “Nënë Tereza” vishet kuq e zi/

Aeroporti ndërkombëtar i Tiranës u vesh me ngjyrat e flamurit dhe u bë pjesë e atmosferës së mrekullueshme të festave të nëntorit.

Me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, aeroporti ndërkombëtar i Tiranës promovoi disa elementë të kulturës për udhëtarët.

Qytetarëve iu shpërndanë flamuj shqiptarë si dhe këngët dhe vallet nisën në ambientet e aeroportit.

(FOTO) Aeroporti “Nënë Tereza” vishet kuq e zi/

Grupi i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve performoi në pika të ndryshme të terminalit duke krijuar një atmosferë të mrekullueshme. Atyre iu bashkuan dhe qytetarët të cilët nisën të kërcenin.

Lumturia dhe krenaria për vendin shihej qartë në çdo fytyrë./ CNA

Lajmet e fundit nga