LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ndihmuan Nuredin Dumanin/ Gjykata vendos për “fatin” e tre mjekëve

3 Prill 2022, 11:02, Kronika CNA
Ndihmuan Nuredin Dumanin/ Gjykata vendos për “fatin” e tre

Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën e sigurisë për 2 mjekët dhe infermierin të cilët mjekuan, të shumëkërkuarin Nuredin Dumani.

Gjykata ka vendosur “detyrim paraqitje” për kirurgun Julian Malaj, ndërsa ?arrest shtëpie? për mjekun Bledi Bërdalla si dhe infermierin Ermal Gjeci.

Kujtojmë se, mjekët kanë deklaruar para policisë se e kanë ndihmuar Dumamin por pa e ditur se kush ishte. Arrestimi i Dumanit u bë i mundur pas një telefonate të mbërritur në Policinë e Shtetit. Ai u gjet në një apartament në Fier, bashkë me të u arrestua dhe Hekuran Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga